Wiadomości

2 sierpnia 2019

Do Pszczyny zjadą studenckie zespoły folklorystyczne z całego świata

Po raz drugi w Pszczynie odbędzie się finał Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. Na pszczyńskim rynku wystąpią zespoły z Meksyku, Argentyny, Ekwadoru, Bułgarii, Algierii, Sycylii, a także z Katowic, Cieszyna i powiatu pszczyńskiego.

festiwal
Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny to największe wydarzenie folklorystyczne na Śląsku, które przenosi swoich widzów w malownicze kraje.

- Ten festiwal to spotkanie wielu kultur w trakcie koncertów w różnych miastach na terenie województwa śląskiego. Na finał wydarzenia zapraszam 1 września na pszczyński rynek. W festiwalu weźmie udział kilkuset artystów z całego świata, którzy prezentują folklor swoich regionów. Każdy z występów cechuje autentyczność strojów, śpiewu i tańca. Powiat pszczyński reprezentować będą zespoły regionalne „Pszczyna”, „Rudołtowice” oraz dziecięcy zespół „Jedynka”
- mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Tegoroczny, 32. festiwal rozpocznie się 24 sierpnia. Zespoły będzie można zobaczyć i usłyszeć w Ustroniu, Cieszynie, Chorzowie, Brennej, Psarach, Tychach, Piekarach Śląskich i na zakończenie w Pszczynie.

1 września o godz. 13.00 korowód z uczestnikami festiwalu przejdzie ulicami naszego miasta - zespoły wyruszą z hali MORiS, następnie przejdą parkiem na ul. Katowicką i ul. Piastowską na rynek (korowód uzależniony jest od warunków atmosferycznych). Na rynku do godz. 18.40 będzie można podziwiać występy zespołów z Meksyku, Argentyny, Ekwadoru, Bułgarii, Algierii i Sycylii. W Pszczynie wystąpią także: Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz reprezentujące powiat pszczyński: Zespół Regionalny „Pszczyna”, Zespół Pieśni i Tańca „Rudołtowice” oraz Dziecięcy Zespół Regionalny „Jedynka” z Pszczyny.

Więcej informacji o festiwalu: msff.pl
plakat


Zobacz zdjęcia z ubiegłorocznego finału festiwalu w Pszczynie: