Wyjazd na "zieloną szkołę" z dofinansowaniem WFOŚiGW w Katowicach

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie realizowali zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W roku szkolnym 2018/2019 w terminie od 8 czerwca 2019 r. do 15 czerwca 2019 r. 49 uczniów Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie realizowało zadanie pn. „Profilaktyka zdrowotna dzieci realizowana w trakcie wyjazdu śródrocznego w roku szkolnym 2018/2019”.

Wyjazd na „zieloną szkołę” został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Katowicach. Wartość projektu: 47 726,00 złotych, w tym dofinansowanie ze środków WFOŚiGW: 14 700,00 złotych.

WFOŚ logo

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.