Wiadomości

8 lipca 2019

Spotkania z mieszkańcami - Marszałkowski Budżet Obywatelski

Zapraszamy na kolejne spotkania informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem I edycji zapraszamy do Pszczyny i Katowic!

W spotkaniach wezmą udział eksperci ze Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, którzy przybliżą założenia Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, przedstawią wzory dokumentów i przykładowe zadania. Spotkania będą także okazją do rozmowy na temat pomysłów i zadań, które mieszkańcy chcieliby zgłosić w I edycji.

Data i miejsca spotkań:

8 lipca (poniedziałek), godzina 17.00, Urząd Miejski w Pszczynie (Sala Sesyjna), Rynek 2
10 lipca (środa), godzina 17.00, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach (Sala Kolumnowa), ul. Dąbrowskiego 23

Szczegóły na stronie bo.slaskie.pl

I edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ruszyła 10 czerwca. W czerwcu i lipcu odbędą się spotkania z mieszkańcami w kilkunastu miastach regionu. Spotkania potrwają do 19 lipca. Sami mieszkańcy będą mogli składać propozycje zadań w dniach 1-26 lipca. Głosowanie odbędzie się 12-30 listopada 2019 roku, a do 31 grudnia poznamy listę zadań do zrealizowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

bo