Baza noclegowo-gastronomiczna

W ramach polsko-czeskiego projektu „Study Tour w krainie 4 jezior”, powstanie mapa oraz strona internetowa z przebiegiem tras, które pokonali uczestnicy podczas dwóch wypraw rowerowych. Zarówno mapa jak i strona internetowa zawierać będzie bazę noclegowo-gastronomiczną, z której skorzystać mogą potencjalni rowerzyści na wspomnianej trasie rowerowej.

euroregion logo

Wszystkich chętnych przedstawicieli punktów gastronomicznych oraz noclegowych z terenu gmin:
- Goczałkowice-Zdrój,
- Pawłowice,
- Pszczyna
- Chybie,
- Strumień,
- Zebrzydowice

Zainteresowanych tym, by dane jego obiektu znalazły się w wydawanej mapie oraz na przygotowywanej stronie internetowej, prosimy o przesyłanie informacji (nazwa obiektu, adres, telefon, e-miał) na adres e-mail: wnioski@ powiat.pszczyna.pl do dnia 19 października 2018 r.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy dzwonić do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, tel. (32) 449 23 63.

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.