Wiadomości

1 lipca 2019

Trzy koła, które dają samodzielność

Pani Irena, mieszkanka gminy Pszczyna to kolejna osoba, która polubiła jazdę na trójkołowym rowerze rehabilitacyjnym, który za darmo można wypożyczyć w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

rowery
- To jedyny pojazd, na którym nauczyłam się jeździć bez upadku. Dobrze, że są takie rowery, że są ludzie, którzy chcą innym dać trochę wolności i radości. Ja już nawet pierwsze zakupy przywiozłam do domu. Wszystkim polecam - niech próbują i niech się nie zrażają po pierwszych niepowodzeniach - przecież nie wszystko w życiu wychodzi od razu. Nieraz trzeba wiele razy podchodzić do czegoś, żeby osiągnąć cel - mówi pani Irena.

Rowery dostępne są w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Osoby zainteresowane bezpłatnym wypożyczeniem mogą kontaktować się z koordynatorem wypożyczalni, dzwoniąc do pszczyńskiego Starostwa Powiatowego pod numer: 32 449 23 79.

Bezpłatna wypożyczalnia rowerów rehabilitacyjnych działa przy pszczyńskim starostwie od 20 maja. Rowery przekazały: Fundacja Eco Textil oraz Śląski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Do tej pory rower wypożyczyło 10 osób. W kolejce chętnych cały czas jest kilkanaście osób. Rowery można wypożyczyć na dwa tygodnie. Mieszkańcy, którzy oddają rowery po tym czasie najczęściej wpisują się do kolejki, by wypożyczyć pojazd na następny okres.