Wiadomości

7 czerwca 2019

Spotkanie ws. wsparcia działań dla młodzieży

Żywiecka Fundacja Rozwoju, partner regionalny Programu „Równać Szanse”, zaprasza osoby, którym bliskie są działania z młodzieżą i dla młodzieży, zainteresowane uzyskaniem wsparcia merytorycznego i finansowego takich działań na spotkanie regionalne pt. (nie)Konferencja „Jak Równać Szanse?”

Kiedy? 14 czerwca 2019; godz. 10.00-15.00
Gdzie? Pałac Habsburgów w Żywcu
Dlaczego? Warto się poznać, zintegrować, nawiązać nowe relacje, ale przede wszystkim skorzystać z propozycji warsztatowych i prezentacyjnych w ramach (nie)Konferencji, dowiedzieć jak można dobrze napisać projekt z młodzieżą, dla młodzieży

W ramach spotkania odbędą się trzy warsztaty: z Olą Chodasz, Michałem Serwińskim i Pawłem Waleckim. Będzie okazja, podczas sesji stolikowej, podyskutować o swoich planach, działaniach i wyzwaniach: zarówno w pracy z młodzieżą, jak i z programem „Równać Szanse”.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny znaleźć można tutaj: zfr.org.pl/co-robimy/co-robimy/projekty-aktualne/rownac-szanse

Tegoroczny konkurs „Równać Szanse” ogłoszony zostanie w sierpniu; kwota do pozyskania na działania młodzieżowe: 8,5 tys. (bez konieczności posiadania wkładu własnego).

RÓWNAĆ SZANSE - O CO CHODZI?
Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Programem „Równać Szanse” objęliśmy młodych ludzi w wieku 13-19 lat z miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 20 tys. osób. Chcemy, by na tym terenie za sprawą ciekawych projektów, młodzi mogli sprawdzić, w czym mają szansę być skuteczni i doceniani przez innych. Tu gdzie mieszkają lub tam gdzie się kiedyś być może przeprowadzą - wszędzie, gdziekolwiek będą chcieli żyć. Tylko w ten sposób mogą stać się ludźmi samodzielnymi i niezależnymi, którzy całkowicie świadomie wyznaczają sobie przemyślane cele. Najpierw te dotyczące edukacji, a później - dorosłości.

Istotą programu „Równać Szanse” są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać zupełnie nowe kontakty, które nawiązują. Wszechstronne umiejętności społeczne to bowiem cecha człowieka kompetentnego, budzącego zaufanie, pomocnego innym i zaradnego w jak najbardziej pozytywnym sensie.

plakat