Wiadomości

4 czerwca 2019

Rajd pełen uśmiechu

W sobotę, 1 czerwca wyruszył 36. Rajd Uśmiechu organizowany dla dzieci z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań” w Pszczynie.

rajd uśmiechu
Śmiało można powiedzieć, że Rajd Uśmiechu jest jedną z najdłużej organizowanych imprez na terenie powiatu pszczyńskiego. W tym roku odbyła się jej 36. edycja, a jak wspominają organizatorzy, rajd nie odbył się tylko w jednym roku ze względu na powódź.

Za organizacją tego wydarzenia stoją: Henryk Skrobol, Henryk Wiatr, Kazimierz Kowalik oraz Benedykt Wiktorczyk. - W pierwszym rajdzie wziąłem udział jako uczestnik, od drugiego pomagam w organizacji. Kiedyś w pszczyńskim domu dziecka było ponad 120 dzieci. To była dla nich wielka frajda. Zresztą również dzisiaj wychowankowie czekają na dzień Rajdu Uśmiechu - mówi Kazimierz Kowalik.

Podczas rajdu panuje rodzinna atmosfera. - Na rajdy jeździłam ze swoimi rodzicami. Później, gdy miałam 18 lat po raz pierwszy uczestniczyłam w rajdzie jako uczestnik. Teraz uczestniczę w nim ze swoimi dziećmi. I tak to się odbywa: zabieramy swoje dzieci, które dorastają i stają się dorosłymi uczestnikami rajdu - mówi Katarzyna Klimek-Adamczyk.

W tegorocznym rajdzie wzięły udział 23 załogi. Organizatorzy imprezy - Klub Motorowy przy Lidze Obrony Kraju w Pszczynie tradycyjnie przygotowali wiele atrakcji dla podopiecznych „Przystani” oraz uczestników rajdu. Oprócz prób sprawnościowych i konkurencji sportowych odbyła się m.in. wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów, wyjazd na trasę widokową oraz gry i zabawy w Harcerskim Ośrodku Sportów Wodnych w Wiśle Wielkiej. Tam uczestnicy otrzymali puchary i nagrody.