31 maja 2019

Zapraszamy na powiatowy "Dzień Dziecka z mundurem"

W środę, 12 czerwca w godz. 10.00 - 13.00 na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie odbędzie się kolejna edycja "Dnia Dziecka z Mundurem". Mundurowi z całego powiatu i nie tylko przygotowali dla najmłodszych sporo niespodzianek!

dzień dziecka
Na dzieci czekać będą m.in. policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni, leśnicy oraz harcerze.

Wszyscy chętni będą mogli wsiąść do wozów strażackich i policyjnych, zapoznać się z umundurowaniem i sprzętem używanym w akcjach interwencyjnych oraz wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Ponadto, mundurowi przygotowali dla dzieci mnóstwo pokazów. Będzie się działo!

Do udziału w zabawie powiat pszczyński zaprasza szkoły, przedszkola oraz dzieci z opiekunami!

W "Dniu Dziecka z mundurem" wezmą udział:
Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie,
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach,
Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie,
Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach - Stacja Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie,
II Szczep Harcerski Chmura i 4 Harcerska Drużyna Wodna,
Pawłowicki Szczep Harcerski CTW,
Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej,
Zakład Karny w Cieszynie,
Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach,
Stowarzyszenie Sportowo-Pro obronne „57 Samodzielna Kompania ASG”,
Straż Miejska w Pszczynie,
Nadleśnictwo Kobiór,
Kurkowe Bractwo Strzeleckie,
P.P.T.H.U Dromader Magiera Janusz.

Tak było na 'Dniu Dziecka z mundurem" w 2018 roku: