Wiadomości

8 kwietnia 2019

Wspólnie tworzymy praktyczny informator dla osób z niepełnosprawnościami

„Lokal znajduje się na parterze, wnętrze przestronne. Obok budynku parking” - to opis jednej z pszczyńskich pizzerii, który można znaleźć w informatorze Powiat Bez Barier. Od ponad roku mieszkańcy powiatu pszczyńskiego oraz odwiedzający powiat goście mają możliwość wyrazić swoją opinię na temat dostępności znajdujących się tutaj miejsc czy obiektów. Dzięki temu wspólnie tworzymy praktyczny informator.

bez barier
Ostatnio nowe wpisy przybyły dzięki podopiecznym Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie. Podczas spotkania z pracownikiem Referatu ds. obsługi osób niepełnosprawnych podopieczni OMBR dowiedzieli się, jak działa informator i jak zamieszczać w nim opisy obiektów.

Witryna internetowa Powiat Bez Barier została stworzona po to, aby ułatwić poruszanie się po powiecie pszczyńskim osobom z niepełnosprawnościami, ale i nie tylko. Dążymy do tego, aby znajdowały się tutaj takie dane jak np. to czy lokal znajduje się na parterze czy na piętrze, czy jest w nim winda, czy znajduje się blisko parkingu, przystanku autobusowego. Informacje te mogą być przydatne także dla matek z małymi dziećmi i osób starszych. Najcenniejsza wiedza dla nas to ta, pochodzą od Państwa. Od osób, które odwiedziły dane miejsce i potrafią je ocenić pod kątem dostępności.

Dlatego zwracamy się również do Państwa o przyłączenie się do naszej inicjatywy i podzielenie się za pośrednictwem naszej witryny własnymi spostrzeżeniami dotyczącymi dostępności obiektów na terenie naszego powiatu. Zależy nam na tym, aby informator stał się cennym źródłem wiedzy, z którego z chęcią będą korzystać osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie, zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i goście.

Przypominamy, praktyczne informacje na temat dostępności obiektów w informatorze może zamieścić każdy. Na stronę internetową informatora można wejść klikając w link: www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier . Następnie zgodnie z instrukcją zamieszczoną w witrynie można opisać wybrane miejsce. Zachęcamy gorąco do współpracy!

KONKURS!
Każdy, kto do 12 kwietnia zamieści w witrynie www.powiat.pszczyna.pl/bez-barier szczegółowy opis wybranego miejsca pod kątem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, będzie mógł się zgłosić do Starostwa Powiatowego do pokoju nr 10 po odbiór niespodzianki.