Wiadomości

5 kwietnia 2019

Dziewięć zespołów powalczy o zwycięstwo w „Żubrowisku”

Do 16. edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” zgłosiła się rekordowa liczba zespołów!

żubrowisko
- Nigdy jeszcze w 16-letniej historii przeglądu nie otrzymaliśmy aż 52 zgłoszeń. Napływały one od amatorskich zespołów z całej Polski - od Pomorza po Tatry. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie finalistów, którzy powalczą o nagrody tegorocznego przeglądu znajdują się dwa zespoły z Pszczyny - mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Członkowie jury podkreślają, że poziom kapel, które nadesłały swoje zgłoszenia był bardzo wysoki. - Wybór nie był łatwy. Po około 6 godzinach słuchania materiałów demo wybraliśmy dziewięciu finalistów, którzy wezmą udział w przeglądzie. Pozostałe zespoły z największą ilością punktów zostały wpisane na listę rezerwową - informuje jury w składzie: przewodniczący Daniel Kurtyka, Barbara Broda-Malon oraz Mariusz Szulakowski, które zakwalifikowało do przeglądu następujące zespoły: Jutuber z Krakowa, The Suits z Warszawy, Koszau z Pszczyny, LAMPKY z Warszawy, The Wall z Płocka, Koziguar z Pszczyny, Mexyk z Łodzi, 6BM z Lublina i Rocker Soul z Czechowic-Dziedzic.

Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych „Żubrowisko” odbędzie się już 27 kwietnia podczas Motoserca na pszczyńskim rynku. Członkowie zakwalifikowanych do przeglądu zespołów najpierw wezmą udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a w godzinach 11.00 - 17.30 zaprezentują się publiczności i jury, walcząc tym samym o nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości aż 3 000 zł (zwycięzca) oraz nagrodę burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywcy drugiego miejsca).

Zespół, który zwycięży w przeglądzie wystąpi także jako support przed gwiazdami koncertu finałowego, który odbędzie się 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Zagrają wtedy Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Dr Misio.

Przypomnijmy, że trwa sprzedaż biletów na koncert finałowy „Żubrowiska”. Wejściówki można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Bilety w przedsprzedaży (do 14 czerwca 2019 r.) są w cenie 25 zł, natomiast po tym terminie, jak i w dniu koncertu, będzie można je kupić za 35 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.