Środowisko

Uwaga, silny wiatr (aktualizacja)

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie 2. stopnia o silnym wietrze na terenie 29 powiatów województwa śląskiego, w tym powiatu pszczyńskiego. W porywach wiatr może wiać nawet z prędkością 100 km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje od 22:00 w dniu 10.03 do 07:00 w dniu 11.03.2019. Prognozuje się silny wiatr - prędkość do 60 km/h, porywy do 100 km/h, z zachodu.

Dotyczy powiatów: będziński, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, lubliniecki, mikołowski, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze, zawierciański i Żory.

Dla pozostałych powiatów wydane zostało ostrzeżenie 1. stopnia.

Szczegóły: Ostrzeżenie silny wiatr 10.03, format pliku: PDF, rozmiar: 62.51 KB

----------------------------------------------------------------------------
Wcześniejsza informacja z 9.03.2018 r.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze na terenie całego województwa śląskiego.

Od godz. 13:48 dnia 09.03.2019 do godz. 06:00 dnia 10.03.2019 przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami od 90 km/h do 110 km/h z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze.

Szczegóły: Ostrzeżenie silny wiatr 9.03, format pliku: PDF, rozmiar: 82.89 KB

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, poziom 2.

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.