Na rowerach z Havirova do Pszczyny

Ruszył drugi etap wyprawy rowerowej organizowanej w ramach projektu „Study Tour w krainie 4 jezior”.

wyprawa
euroregion logo

5 września 20 rowerzystów z powiatu pszczyńskiego oraz Czech wyruszyło z czeskiego Havířova w stronę ziemi pszczyńskiej. Wieczorem dotarli do Pielgrzymowic, gdzie spędzili noc, a rano znów wsiedli na rowery i zwiedzali okoliczne atrakcje, m.in. w Strumieniu i Goczałkowicach-Zdroju. Trzeciego dnia uczestnicy wyprawy zwiedzą Pszczynę, m.in. zagrodę żubrów, Muzeum Zamkowe oraz skansen. Łącznie, w ciągu trzech dni pokonają ok. 100 km na rowerach.

Pierwsza wyprawa odbyła się 11 lipca, kiedy polscy i czescy rowerzyści wyruszyli spod pszczyńskiego starostwa, aby zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca pogranicza polsko-czeskiego.

Na zakończenie projektu, stworzona zostanie strona internetowa i wydana zostanie mapa z trasami rowerowymi, którymi przejadą uczestnicy.

Polsko-czeskie wyjazdy rowerowe zorganizowane zostały w partnerstwie przez powiat pszczyński oraz Mikroregion Žermanické a Těrlické přehrady w ramach projektu „Study Tour w krainie 4 jezior”.