Wiadomości

11 lipca 2018

Powiat przygotowuje się do rokowań z NFZ - w szpitalu praca wre

Powiat pszczyński przygotowuje się do obiecanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia rokowań na udzielanie świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego. Na terenie budynku szpitala trwają intensywne prace.

szpital remonty
Od początku lipca praca wre w części szpitala odzyskanej od poprzedniego dzierżawcy. Prace odbywają się na wielu frontach. Dostęp do całości budynku powiat uzyskał dopiero kilka dni temu (do 30 czerwca część budynku dzierżawiła spółka Centrum Dializa),ale już bardzo dużo udało się zrobić. Ekipy pracują tak, żeby w momencie złożenia do Narodowego Funduszu Zdrowia oferty do rokowań wszystko było gotowe. Przypomnijmy, już w czerwcu wyremontowane zostały V i VI piętro szpitala, na których dotychczasowy dzierżawca nie prowadził działalności medycznej. Trwa też gromadzenie urządzeń medycznych, które są odpowiednio zabezpieczone i będą wstawiane na oddziały po zakończeniu prac remontowych i porządkowych.

Co istotne, w walce o kontrakt dla szpitala powiat silnie wspierany jest przez kadrę medyczną, która podtrzymując chęć pracy w szpitalu, od kilku dni składa podpisy pod dokumentami wymaganymi przez NFZ.

O tym kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia w Katowicach ogłosi rokowania dowiemy się niebawem.