Wiadomości

6 lipca 2018

Budowa Centrum Przesiadkowego - będą zmiany w organizacji ruchu

Pierwsze prace związane z realizacją największej inwestycji w historii powiatu już ruszyły. W związku z budową Centrum Przesiadkowego w okolicy dworca zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

centrum przesiadkowelogo efrr
Tymczasowa organizacja ruchu w okolicach ul. Sokoła i Kościuszki wprowadzona zostanie już w poniedziałek, 9 lipca. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w okolicy dworca kolejowego. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie.

Od tego dnia niemożliwe będzie parkowanie w okolicach dworca, dlatego kierowców prosimy o pozostawianie samochodów na parkingu przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w miejscach wyznaczonych (przy ul. Zamenhofa 5).

W związku z prowadzonymi pracami tymczasowo zmieniono także rozkład przystanków autobusowych. Przystanek znajdujący się przy ul. Sokoła przeniesiono na rondo przy Placu Zwycięstwa i Wolności. Dodatkowy przystanek został wyznaczony przy ul. Kopernika (w okolicy sklepu zielarskiego). Prosimy pasażerów o zapoznanie się z rozkładem jazdy na przystankach. Projekt organizacji ruchu uzgodniony został z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie.

Przypomnijmy, budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą to największa inwestycja w historii powiatu pszczyńskiego, który jako partner wiodący realizuje projekt w partnerstwie z gminą Pszczyna. Wartość zadania to ponad 43,6 mln zł, z czego unijna dotacja wynosi ponad 35,6 mln zł.

Budowa centrum przesiadkowego powinna zakończyć się w II połowie 2019 r.