Wiadomości

22 czerwca 2018

Uczniowie zakończyli rok szkolny

Po wielu miesiącach wytężonej pracy i nauki, w końcu przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Kilkuset uczniów z powiatowych placówek oświatowych odebrało dzisiaj swoje świadectwa, tym samym rozpoczynając upragnione wakacje.

zakończenie roku szkolnego
W „Chrobrym” świadectwa odebrali dzisiaj uczniowie pierwszych i drugich klas. Podczas uroczystego apelu najlepszym uczniom wręczono wyróżnienia, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz 100% frekwencję. Jak podkreślała dyrektorka szkoły, Renata Dyrda najwyższą średnią wśród klas zdobyła 1C z wynikiem 4,77, a uczeń z najlepszymi wynikami osiągnął średnią aż 5,44.

Gratulacje wszystkim uczniom złożył wicestarosta Krystian Szostak - Jestem dumny z waszych wyników. Wytworzyliście tutaj atmosferę pozytywnej rywalizacji. Pamiętajcie - uczcie się zawsze najpierw dla siebie - mówił wicestarosta.

Świadectwa odebrali także uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, m.in. absolwenci III klas ZSZ. - To , co zdobyliście tutaj w szkole - wykształcenie, wszelkie kompetencje i kwalifikacje, to jest wasze dobro, z którym pójdziecie przez całe życie. Nie zawsze pracuje się w tym zawodzie, w którym się wykształciło, ale gwarantuję wam, że o wiele łatwiej jest zmienić coś, niż zdobywać od samego początku - podkreślała Teresa Wojtanowicz, dyrektor szkoły.

Podczas uroczystości rozdano także m.in. certyfikaty zdobyte w ramach innowacji pedagogicznej - ślusarz-spawacz. Uczniowie otrzymali suplement do świadectwa z dokładnym opisem zdobytych umiejętności oraz książeczkę spawacza. Uczniom dodatkowe nagrody przyznały również firmy współpracujące ze szkołą.

- Dziękuję, że wybraliście naszą powiatową szkołę. Proszę was, żebyście o tej szkole zawsze pamiętali, z przyjemnością do niej wracali i nie bali się wykorzystywać umiejętności tu zdobytych - mówił do młodzieży Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zakończenie roku w "Chrobrym"


Zakończenie roku w "Samochodówce"