Wiadomości

21 czerwca 2018

Superchrobrki dla super uczniów

Gala „Superchrobrków” w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń szkoły. Podczas corocznej uroczystości najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymują przyznane w głosowaniu przez swoich kolegów wyróżnienia.

superchrobrki 2018
Od lat przed zakończeniem roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie odbywa się gala, podczas której wręczane są nagrody „Superchrobrki”. Nominowani to osoby, które w ciągu roku wykazały się wybitnym zaangażowaniem w życie szkoły oraz ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Laureatów wybierają w anonimowym głosowaniu uczniowie.

Nominowani zwykle rywalizują w czterech kategoriach: sportowiec roku, muzyk roku, artysta roku oraz osobowość roku, a nagrody wręczają specjalnie zaproszeni goście. Tym razem laureaci otrzymali wyróżnienia z rąk m.in. starosty Pawła Sadzy czy Sebastiana Riedla.

Podczas uroczystości wręczono także dyplomy dla najlepszych sportowców, którzy wzięli udział w „Dniu Sportu” organizowanym w szkole.

Za oprawę muzyczną podczas gali zadbali nominowani w kategorii muzyk roku. Motywem przewodnim wydarzenia były mistrzostwa świata w piłce nożnej.