Wiadomości

16 czerwca 2018

Za kilka dni poznamy wyniki konkursu na leczenie szpitalne w powiecie

Wyremontowane przez powiat pszczyński sale dwóch pięter szpitala w Pszczynie czekają na pacjentów.

szpital
Za ponad 400 tys. zł powiat pszczyński wyremontował V i VI piętro szpitala, na których spółka Centrum Dializa nie prowadziła działalności medycznej. Prace ruszyły 21 maja.

Ekipa remontowa gruntowała i malowała ściany i sufity sal chorych i korytarzy, wymieniła wykładzinę podłogową, zamontowała wyposażenie łazienek, naprawiła i pomalowała drzwi, parapety wewnętrzne oraz wymieniła lampy sufitowe wraz z instalacją elektryczną. W gotowych pomieszczeniach ustawiono sprzęty.

W ostatnich tygodniach powiat pszczyński na remonty, pozyskanie sprzętu i przygotowanie do prowadzenia szpitala przeznaczył 4,8 mln zł. W tym roku powiat po raz pierwszy finansuje zarówno długi starego, publicznego szpitala, a także inwestuje w nowy. Łącznie przeznaczy na ten cel 6 mln 340 tys. zł. Zakupione zostały m.in. nowe łóżka dla pacjentów z materacami, szafkami i stojakami na kroplówki, aparat USG, stół operacyjny oraz 10 nowoczesnych łóżeczek dla noworodków.

W połowie przyszłego tygodnia Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnie konkurs na leczenie szpitalne w powiecie pszczyńskim na okres od 1 lipca 2018 do 30 czerwca 2021 r. Ofertę do konkursu złożył powiat pszczyński, który chce leczyć pacjentów w nowym Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.