Wiadomości

15 czerwca 2018

W pszczyńskim szpitalu przebywa ponad 40 pacjentów

Stanowisko powiatu pszczyńskiego ws. nieprawdziwych informacji przekazywanych przez spółkę Centrum Dializa.

szpital
Spółka Centrum Dializa próbuje wszelkimi możliwymi sposobami doprowadzić do redukcji personelu, wywierając presję na lekarzy i pielęgniarki, chcąc tym samym znaleźć argumenty dla wcześniejszego zakończenia działalności i rozesłania kilkunastu pacjentów do innych szpitali.

W szpitalu nie doszło do ewakuacji - na chwilę obecną przebywa w nim ponad 40 pacjentów. Jesteśmy pełni podziwu dla postawy personelu - lekarzy i pielęgniarek, którzy nie pozwolili odsunąć się od łóżek pacjentów, trwają przy nich, udzielając im pomocy.

Działania spółki Centrum Dializa są niezrozumiałe i narażają pacjentów, ich rodziny oraz pracowników szpitala na niepotrzebny stres.

Spółka Centrum Dializa niezależnie od obowiązków umownych dotyczących prowadzenia Szpitala w Pszczynie, jako podmiot leczniczy ponosi odpowiedzialność za leczenie pacjentów, zaś wszelkie zaniedbania w tym zakresie rodzić mogą daleko idącą odpowiedzialność, w szczególności cywilną i karną. Rolą Spółki jest podjęcie działań organizacyjnych i prawnych, niezbędnych dla zapewnienia właściwego funkcjonowania Szpitala w Pszczynie.

Powiat pszczyński w ostatnich tygodniach przygotował całkiem nowy podmiot do prowadzenia szpitala. Kończymy ustawianie sprzętu na wyremontowanych oddziałach i jesteśmy gotowi przejąć pacjentów i prowadzić Szpital Powiatowy w Pszczynie. 20 czerwca NFZ rozstrzygnie konkurs na leczenie szpitalne w powiecie pszczyńskim, do którego złożyliśmy ofertę.