Wiadomości

14 czerwca 2018

Takiego koncertu jeszcze nie było

Ørganek, Nocny Kochanek, Vermis i Jimmy Esposito - to ich usłyszycie na jednej scenie podczas finałowego koncertu Żubrowiska, który odbędzie się już 30 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

Nocny Kochanek fot. Michał SzwercTo między innymi muzycy z zespołu Nocny Kochanek zagrają w Łące już 30 czerwca/ fot. Michał Szwerc

Tegoroczna edycja Żubrowiska ma szansę przejść do historii, bilety wyprzedają się na pniu. - Zainteresowanie koncertem jest ogromne. Przede wszystkim dzięki wielkim gwiazdom, które zaprosiliśmy do współpracy, ale także wysokiemu poziomowi zespołów, które wygrały w ramach przeglądu - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Przypomnijmy, w tym roku jurorzy zdecydowali, że nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy o wartości 2500 zł i możliwość wystąpienia podczas koncertu finałowego przed Organkiem otrzymają muzycy z łódzkiego zespołu Vermis. Z kolei nagrodę burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola o wartości 2000 zł zgarnęli członkowie formacji Jimmy Esposito z Czechowic-Dziedzic i to oni zagrają jako support przed Nocnym Kochankiem.

Jubileuszowa XV edycja festiwalu odbędzie się 30 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podczas imprezy wyznaczone będą miejsca parkingowe dla uczestników imprezy. Dojazd do nich możliwy będzie ul. Karola Goli, dalej ul. Piotra Skargi, później przez polną drogę. Co ważne, w dniu imprezy kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu oraz pole namiotowe będą nieczynne.

Program festiwalu:

17:30 - otwarcie bram
18:00 - wręczenie nagród laureatom Żubrowiska 2018
18:30 - Jimmy Esposito
20:00 - Nocny Kochanek
21:45 - Vermis
23:00 - Ørganek

Sprzedaż biletów ciągle trwa. Wejściówki można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Koszt biletu to jedynie 20 zł (od 23.06.2018r. i w dniu imprezy - 30 zł).

Regulamin imprezy masowej "Żubrowisko" 30.06.2018, OSW Łąka

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Żubrowisko 2018 plakat