Wiadomości

13 czerwca 2018

To był dzień pełen emocji

Dzień Dziecka z mundurem to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń powiatu pszczyńskiego. W tym roku na ponad 1200 dzieci, które przyszły na Stadion Miejski „Iskra” w Pszczynie czekało dziesiątki mundurowych.

dzień dziecka z mundurem
Co roku wspólnie ze służbami mundurowymi z całego regionu przygotowywanych jest dla najmłodszych wiele atrakcji. - Dzieci mogą nie tylko przeżyć wspaniałe chwile przymierzając strażackie czy policyjne kaski, oglądając sprzęt używany przez nich na co dzień czy wsiadając do służbowych samochodów, ale przede wszystkim mogą nauczyć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, czy jak wezwać ratunek. Chcemy podkreślać i uświadamiać dzieciom, że mundurowi, obojętnie z jakiej jednostki, są zawsze gotowi do niesienia pomocy - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Największym zainteresowaniem cieszył się symulator dachowania, akcja ratunkowa podczas symulowanego wypadku oraz wojskowy tor przeszkód. Dzieci mogły także przymierzać umundurowanie i dowiedzieć się na czym polega praca policjanta czy strażnika więziennego. Oprócz tego odbyły się liczne pokazy udzielania pierwszej pomocy, a na każdym stoisku na dzieci czekały gadżety przygotowane przez jednostki biorące udział w wydarzeniu.

Na dzieci czekali m.in. policjanci z pszczyńskiej Komendy Powiatowej Policji, Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach, strażnicy miejscy, strażacy z KP PSP w Pszczynie, harcerze, ratownicy medyczni ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Swoje stoisko miał także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Bractwo Kurkowe w Pszczynie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach, Zakład Karny w Cieszynie, Placówka Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Stowarzyszenie Sportowo- proobronne 57. Samodzielna Kompania ASG oraz Nadleśnictwo Kobiór. Dla dzieci występy zapewniły też Orkiestra KWP Katowice oraz Klub Sportowy Active Pawłowice.

Organizatorami wydarzenia są: powiat pszczyński, gmina Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.