Personel szpitala nie odejdzie od łóżek pacjentów!

Nie są prawdziwe informacje przekazywane przez dyrekcję NZOZ Szpital w Pszczynie o zaprzestaniu działalności szpitala i ewakuacji pacjentów z powodu braku lekarzy i pielęgniarek. Personel medyczny poinformował starostę pszczyńskiego, że nie odejdzie od łóżek pacjentów.

szpital

W związku z docierającymi do Starostwa Powiatowego w Pszczynie informacjami, świadczącymi o podjęciu przez dyrekcję NZOZ Szpital w Pszczynie decyzji o zawieszeniu działalności szpitala, starosta pszczyński, Paweł Sadza poinformował dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach, że powiat pszczyński jest gotowy na przejęcie pacjentów w trybie natychmiastowym i dalsze nieprzerwane prowadzenie szpitala.

Nie jest prawdą, że powodem podjęcia decyzji przez dyrekcję szpitala dzierżawionego przez spółkę Centrum Dializa o zaprzestaniu działalności szpitala i ewakuacji pacjentów jest brak lekarzy i pielęgniarek. - Jesteśmy po rozmowie z ordynatorami, oddziałowymi i pracownikami pogotowia, którzy stanowczo i jednoznacznie zadeklarowali, że nie odejdą od łóżek pacjentów. Grafiki są w pełni obsadzone i nie ma konieczności ewakuacji pacjentów - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.