Wiadomości

29 kwietnia 2017

Oddali prawie 130 litrów krwi

Podczas Motoserca na rynek zjechały setki motocyklistów, by promować honorowe oddawane krwi. W trakcie akcji 285 dawców oddało prawie 130 litrów krwi. Poznaliśmy także zwycięzcę XIV edycji Żubrowiska - nagrodę starosty Pawła Sadzy oraz możliwość zagrania suportu przed czerwcowym koncertem Comy zdobył zespół Omni mOdO.

motoserce
Pszczyńska Grupa Motocyklowa już po raz szósty zorganizowała akcję Motoserca. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy motocyklowe, rowerowe i ratownictwa medycznego. Każdy krwiodawca otrzymał także od organizatorów gadżety oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród - kursów na prawo jazdy kat. A, skutera i wielu innych.

Najbardziej spektakularnym punktem wydarzenia była parada motocykli - równo o 13:00 motocykliści wspólnie wyjechali w trasę przez okoliczne miejscowości.

żubrowisko 2017
W ramach Motoserca odbył się także pierwszy dzień Żubrowiska - największej muzycznej imprezy organizowanej przez powiat pszczyński. Przed zebraną na rynku publicznością zagrało ostatecznie pięć zespołów, które jurorzy w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka zakwalifikowali do przeglądu. Członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów przed występami wzięli udział w warsztatach z wokalu gitary i perkusji.

Jak podkreślali jurorzy poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki - Przesłuchiwałem zespoły, które przesłały nagrania i od samego początku wiadomo było, że poziom będzie bardzo wysoki i w zasadzie wybór będzie bardzo trudny. Żubrowisko od tego roku dostało status festiwalu ogólnopolskiego, więc poziom wzrósł naturalnie. W naszym odczuciu zdecydowanie wpłynęło to na korzyść - podkreślał Daniel Kurtyka, przewodniczący jury.

Zwycięzcami Żubrowiska okazali się muzycy z zespołu Omni mOdO. To oni już w czerwcu zagrają podczas drugiego dnia festiwalu jako support gwiazdy wieczoru - zespołu Coma oraz odbiorą nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy w wysokości 2500 zł. Drugie miejsce zajęli członkowie katowickiego zespołu Hengelo, którzy również zagrają podczas czerwcowego koncertu i odbiorą nagrodę burmistrza Dariusza Skrobola w wysokości 2000zł.

Tradycyjnie nagrodę w wysokości 1000zł mogła przyznać publiczność. Po zliczeniu głosów okazało się, że zebranej widowni najbardziej przypadł do gustu występ zespołu Deal Doa z Pszczyny.
Przypomnijmy, że koncert finałowy Żubrowiska odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podobnie jak w zeszłym roku, koszt wejściówki wyniesie jedynie 15 zł. Bilety są już w sprzedaży na: www.ticketpro.pl oraz www.pckul.pl

- Dziękujemy za waszą obecność. Zarówno Żubrowisko, jak i Mototserce to imprezy, które organizowane są dla was - mówił do zebranej publiczności starosta Paweł Sadza.

Cały dzień zwieńczył występ zespołu Neu Oberschlesien

Zapowiedzi imprez