Wiadomości

16 września 2019

Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. „Dbam o siebie i środowisko - promocja picia wody bezpośrednio z sieci oraz ograniczenie zużycia plastiku przez zawodniczki trenujące siatkówkę” złożonej przez Uczniowski Klub Sportowy Centrum Pszczyna.
Tegoroczne plony były dobre, więc jest za co dziękować
15 września 2019

Tegoroczne plony były dobre, więc jest za co dziękować

Dożynki to czas ukoronowania całorocznego trudu, wytchnienia i dziękczynienia za plony. W tym roku rolnicy z całego powiatu świętowali ten dzień podczas gminno-powiatowych dożynek w Kobiórze.
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
13 września 2019

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr VI/62/19 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 27 marca 2019 r. o zmianie uchwały Nr IV/35/19 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 23 stycznia 2019 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2019.
Trwa rekrutacja do programu "Opieka wytchnieniowa"
13 września 2019

Trwa rekrutacja do programu "Opieka wytchnieniowa"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie informuje, iż rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa - edycja 2019” finansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.
Trwa przebudowa odwodnienia na ul. Sznelowiec
12 września 2019

Trwa przebudowa odwodnienia na ul. Sznelowiec

12 września rozpoczęła się przebudowa ul. Sznelowiec w Pszczynie w zakresie odwodnienia.
Zgłoszenia do XVI Turnieju Zespołów Ludowych

Zgłoszenia do XVI Turnieju Zespołów Ludowych

Turniej Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli „Jak ze Susca powandruje” ma szesnastoletnią tradycję. Do tej pory było to wydarzenie kierowane do zespołów ludowych wywodzących się z Ziemi Pszczyńskiej, a od tego roku Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza do udziału zespoły z całego województwa śląskiego i województw ościennych.
Martyna Witczak na zgrupowaniu kadry U-14

Martyna Witczak na zgrupowaniu kadry U-14

Martyna Witczak, siatkarka UKS Centrum przy POSiR Pszczyna, została powołana na zgrupowanie organizowane w ramach Programu Kadra Polski U-14.
Dożynki Gminno-Powiatowe w najbliższą niedzielę w Kobiórze

Dożynki Gminno-Powiatowe w najbliższą niedzielę w Kobiórze

Święto rolników z całego powiatu pszczyńskiego odbędzie się w niedzielę, 15 września w Kobiórze. Starostami tegorocznych Dożynek Gminno-Powiatowych będą Beata i Marcin Zawieruchowie.
Obchody Dnia Sybiraka
10 września 2019

Obchody Dnia Sybiraka

17 września w Pszczynie obchodzony będzie Dzień Sybiraka. Uroczystość rozpocznie msza św., po której będzie można wysłuchać prelekcji z udziałem przedstawicieli Związku Sybiraków.