• Zdrowie

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.

• Oświata

Uczniowie z PZS nr 1 w Pszczynie na stażu w Alicante

Początkiem marca, 20 uczestników projektu Erasmus Plus z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie wyleciało na staż do Hiszpanii, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Starosta Pszczyński ogłasza nabór zgłoszeń kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych na nową czteroletnią kadencję w latach 2024-2028.

• Wyremontowane zostaną dwie drogi powiatowe w gminie Pawłowice

Plac budowy został przekazany wykonawcy i w najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z remontem ul. Śląskiej w Krzyżowicach, a w połowie roku ul. Boryńskiej w Warszowicach. Powiat Pszczyński na inwestycję pozyskał ponad 1,6 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

• Środowisko

Ostrzeżenie o oblodzeniu i przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązują ostrzeżenia o oblodzeniu i przymrozkach. Stopień zagrożenia: 1.

• Pomoc konsumentom

Bezpieczny konsument

Hasło „Bezpieczny konsument” przyświecało spotkaniom z konsumentami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie i na pszczyńskim targowisku w Koszarach Ułańskich z okazji Międzynarodowego Dnia Konsumenta.

Będą współpracować dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami

Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego i Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych zainicjowały współpracę w celu wymiany doświadczeń i realizacji wspólnych inicjatyw, w tym eliminacji barier architektonicznych i ograniczenia izolacji społecznej.

Przy kawie o prawie. Zapraszamy na wykład w Kobiórze

Powiat Pszczyński i Stowarzyszenie na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma” zapraszają mieszkańców na bezpłatny wykład na temat „Prawo spadkowe. Dziedziczenie", który tym razem odbędzie się w Kobiórze.

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.

Kiermasz wielkanocny dla hospicjum

Wolontariusze, przyjaciele i darczyńcy Hospicjum św. Ojca Pio serdecznie zapraszają na świąteczny kiermasz wielkanocny.

Wygrali powiatowy turniej pożarniczy i awansowali do eliminacji wojewódzkich

Młodzi strażacy z OSP Ćwiklice w dwóch kategoriach wiekowych i OSP Pawłowice byli najlepsi podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, poziom 2.

Owacje w pszczyńskim starostwie i centrum przesiadkowym

Stowarzyszenie „take tam...” im. Artystów Międzywojnia wystartowało z tegoroczną edycją OWACJI. Pszczyńskich Wieczorów z Teatrem. Młodzi aktorzy w ciągu najbliższych dni zagrają kilka spektakli. Wystąpią m.in. w centrum przesiadkowym i Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

• Organizacje pozarządowe

Zadanie pn. Impreza rowerowa z okazji Dnia Dziecka

Informujemy o możliwości zgłaszania uwag do oferty na realizację zadania publicznego pn. Impreza rowerowa z okazji Dnia Dziecka złożonej przez Klub Sportowy „Fast Bike” Pawłowice.