Informacja o obowiązkach sprawozdawczych podmiotów korzystających ze środowiska
16 lipca 2019

Informacja o obowiązkach sprawozdawczych podmiotów korzystających ze środowiska

Obowiązki sprawozdawcze podmiotów korzystających ze środowiska w zakresie raportowania do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji oraz sporządzania wykazu zawierającego informacje i dane o zakresie korzystania ze środowiska.
Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół
16 lipca 2019

Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół

Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych poznali wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. W powiatowych technikach i szkołach branżowych są jeszcze wolne miejsca.
Wieża zabytkowego kościoła w Wiśle Małej uratowana
15 lipca 2019

Wieża zabytkowego kościoła w Wiśle Małej uratowana

Zakończył się remont wieży drewnianego kościoła w Wiśle Małej. Zabytek wymagał pilnej interwencji, wieża mogła w każdej chwili runąć. Dzięki ofiarności parafian została uratowana.
XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy - zdjęcia
15 lipca 2019

XII Memoriał im. Kazimierza Gazdy - zdjęcia

Ok. 300 zawodników wzięło udział w Kryterium Kolarskim o Puchar Burmistrza Pszczyny oraz Puchar Starosty Pszczyńskiego w ramach XII Memoriału im. Kazimierza Gazdy, wybitnego kolarza z Pszczyny, który zapoczątkował historię rodzinnej firmy Auto-Gazda.
Ostrzeżenie o burzach z gradem - aktualizacja
14 lipca 2019

Ostrzeżenie o burzach z gradem - aktualizacja

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem.
Policjanci to ludzie z pasją
12 lipca 2019

Policjanci to ludzie z pasją

Tegoroczne Święto Policji było okazją do uczczenia 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało 51 pszczyńskich policjantów.
Centrum przesiadkowe nabiera ostatecznych kształtów

Centrum przesiadkowe nabiera ostatecznych kształtów

Prace przy budowie centrum przesiadkowego w Pszczynie z infrastrukturą towarzyszącą wchodzą w końcową fazę. Za kilka miesięcy obiekt powinien być gotowy.
Przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny za ponad 157 mln zł

Przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny za ponad 157 mln zł

We wrześniu powinna ruszyć przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny. Drogę na 16-kilometrowym odcinku przebuduje firma Strabag. Inwestycja będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami w ruchu.
Nabór wniosków na prace interwencyjne oraz doposażenie stanowiska pracy

Nabór wniosków na prace interwencyjne oraz doposażenie stanowiska pracy

Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął nabór wniosków o organizację miejsca pracy w ramach prac interwencyjnych oraz refundacji kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego.