Trening systemu alarmowania
13 listopada 2018

Trening systemu alarmowania

Komunikat o możliwości przeprowadzenia treningu systemu alarmowania i ostrzegania podczas którego zostaną uruchomione syreny alarmowe
Naszą powinnością jest zachowanie wolności dla przyszłych pokoleń
11 listopada 2018

Naszą powinnością jest zachowanie wolności dla przyszłych pokoleń

100. rocznicę odzyskania niepodległości świętowały w Pszczynie tłumy mieszkańców, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń oraz pszczyńskich szkół.
Gra logistyczna w przestrzeni miejskiej - konkurs dla młodych logistyków z PZS2
10 listopada 2018

Gra logistyczna w przestrzeni miejskiej - konkurs dla młodych logistyków z PZS2

30 października klasy I, II i III Technikum logistycznego Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie wzięły udział w I Szkolnym Konkursie Logistycznym zorganizowanym przez nauczycieli placówki na terenie Pszczyny.
Ostrzeżenie: silna mgła

Ostrzeżenie: silna mgła

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie powiatu pszczyńskiego może wystąpić silna mgła.
Poziom II ostrzegania o przekroczeniu wartości dobowej dla pyłu zawieszonego w powietrzu
9 listopada 2018

WIOŚ w Katowicach informuje o przekroczeniu wartości dobowej 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.
Samochód zderzył się z autokarem. Wielu poszkodowanych

Samochód zderzył się z autokarem. Wielu poszkodowanych

Siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja i straż miejska brały udział w czynnościach ratowniczych związanych z wypadkiem samochodu osobowego i autokaru, do którego doszło na ul. Wodzisławskiej w Pszczynie. Poszkodowanych zostało 29 osób. Na szczęście były to tylko ćwiczenia z zarządzania kryzysowego.
Na 100-lecie niepodległości uczcili pamięć polskiej kawalerii

Na 100-lecie niepodległości uczcili pamięć polskiej kawalerii

9 listopada przed budynkiem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona pamięci polskiej kawalerii stacjonującej w Pszczynie w okresie międzywojennym.
Uczeń PZS nr 2 nagrodzony w konkursie „Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie”
9 listopada 2018

Uczeń PZS nr 2 nagrodzony w konkursie „Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie”

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, wzięli udział w IV edycji konkursu „Praktyka i Bezpieczeństwo w Rolnictwie”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Dużo dobrego dla osób z niepełnosprawnościami
8 listopada 2018

Dużo dobrego dla osób z niepełnosprawnościami

Przedstawiciele Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides zaprezentowali wyniki raportu końcowego z monitoringu przeprowadzonego na terenie powiatu pszczyńskiego w ramach projektu „Śląskie bez barier”. - W powiecie się dużo dobrego zadziało - podsumował Krzysztof Wostal.