Wiadomości

Sześć osób, samorządowcy, stoją nad zbiorowa mogiłą ofiar Marszu Śmierci.
22 stycznia 2021

Samorządowcy oddali hołd ofiarom Marszu Śmierci

Włodarze powiatu pszczyńskiego oraz gmin złożyli dzisiaj hołd ofiarom Marszu Śmierci na ziemi pszczyńskiej. Miejsca pamięci i zbiorowe mogiły znajdują się w kilku miejscowościach naszego powiatu. - Po hejterskim ataku na wykład o ofiarach Marszu Śmierci, musimy podjąć dalsze działania. Wesprzemy szkoły w realizacji edukacyjnych projektów historycznych, by młodzi ludzie rozumieli, ile przeszłość kryje w sobie cierpienia - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.
Sytuacja epidemiologiczna: 16 - 22 stycznia
22 stycznia 2021

Sytuacja epidemiologiczna: 16 - 22 stycznia

94 nowe potwierdzone przypadki zakażenia - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie, podawane przez Ministerstwo Zdrowia.
Grafika. Po prawej stronie logo Wspieraj lokalnie oraz powiatu pszczyńskiego. Po lewej stronie informacja o przekazywaniu 1% podatku dla OPP z terenu powiatu pszczyńskiego.
22 stycznia 2021

Wspieraj lokalnie. Zostaw swój 1% w powiecie pszczyńskim

Powiat pszczyński został partnerem projektu „Wspieraj lokalnie”, który ułatwi mieszkańcom przekazywanie 1% podatku lokalnym organizacjom pożytku publicznego przy rozliczaniu PIT za rok 2020.
Kobieta siedząca przed komputerem.
21 stycznia 2021

W starostwie trwa cykl szkoleń z wdrażania dostępności

Pracownicy pszczyńskiego starostwa oraz jednostek organizacyjnych biorą udział w szkoleniach, które ułatwią dostęp do świadczonych usług osobom z niepełnosprawnościami.
Dwa znicze na nagrobku, na bnich napis Oświadczenie. W tej sprawie milczeć nie wolno
21 stycznia 2021

Oświadczenie starosty Barbary Bandoły

- Milczenie jest formą akceptacji. W tej sprawie milczeć nie wolno - podkreśla starosta Barbara Bandoła, odnosząc się do wczorajszego ataku i przerwania wykładu online poświęconego pamięci uczestników i ofiar Marszu Śmierci oraz bohaterskich mieszkańców powiatu pszczyńskiego, którzy z narażeniem życia pomagali uczestnikom marszu, którym udało się uciec.
Kolaż trzech zdjęć - panorama Jeziora Goczałkowickiego z lotu ptaka, mały statek oraz pióro i długopis w pudełku.
20 stycznia 2021

WOŚP: starosta zachęca do licytacji rodzinnego rejsu po J. Goczałkowickim

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku z głową na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wesprzeć ten cel można wrzucając pieniądze do puszek, przelewając do e-skarbonek oraz biorąc udział w licytacjach.
Biały autobus przy stanowisku w centrum przesiadkowym w Pszczynie.
20 stycznia 2021

20 stycznia ruszyły kursy na nowej powiatowej linii do Goczałkowic

Dzisiaj przed godziną 6.30 rano wyruszył pierwszy autobus na nowej powiatowej linii Pszczyna - Goczałkowice, której organizatorem jest powiat pszczyński.
Grafika przedstawia czarny napis powiat pszczyński przestrzeń aktywności, a na nim widać dużą białą literę P z zieloną obramówką.
20 stycznia 2021

Ogłoszenie o naborze członków Komisji Konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków Komisji Konkursowej opiniujących oferty w konkursach ofert na realizację zadań publicznych na terenie Powiatu Pszczyńskiego w 2021 roku.
Grafika przedstawia czarny napis powiat pszczyński przestrzeń aktywności, a na nim widać dużą białą literę P z zieloną obramówką.
20 stycznia 2021

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych powiatu w 2021 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych dla mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego w 2021 roku w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.