Wspólnie stworzymy lokalną markę ziemi pszczyńskiej
15 listopada 2019

Wspólnie stworzymy lokalną markę ziemi pszczyńskiej

Powiat pszczyński wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Pszczyńskiej planuje stworzyć lokalną markę - znak jakości produktów, pochodzących z terenu powiatu pszczyńskiego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w tej sprawie.
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
15 listopada 2019

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany Uchwały Nr IV/35/19 Rady Powiatu Pszczyńskiego z dnia 23 stycznia 2019r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Pszczyńskiego na rok 2019 r.
Drewnojadom po raz kolejny powiedzieli NIE!
14 listopada 2019

Drewnojadom po raz kolejny powiedzieli NIE!

W trosce o zabytkowe chałupy w pszczyńskim skansenie Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zdecydowała o przeprowadzeniu kolejnego etapu prac konserwatorskich, polegających na zastosowaniu fumigacji oraz metody natryskowej, których celem było wyeliminowanie gnieżdżących się w drewnianych elementach drewnojadów - spuszczeli i kołatków. Prace wsparł powiat pszczyński.
Już w niedzielę "Bajka na niepodogodę" w Pawłowicach

Już w niedzielę "Bajka na niepodogodę" w Pawłowicach

Charytatywny spektakl w wykonaniu pszczyńskich samorządowców został fantastycznie przyjęty przez dzieci i dorosłych w Pszczynie i Kobiórze. Teraz czas na Pawłowice.
Znaleziono pieniądze

Znaleziono pieniądze

Końcem października 2019 roku w Urzędzie Pocztowym w Pszczynie znaleziono pieniądze.
Komunikat naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie

Komunikat naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020r. wpłaty podatków PIT, CIT, VAT należy dokonywać wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego (mikrorachunku podatkowego).
Samorządowcy o nowej perspektywie unijnej

Samorządowcy o nowej perspektywie unijnej

O aktualnym etapie prac nad nową perspektywą UE, o konieczności zachowania instrumentu ZIT/RIT w dotychczasowej formule i podziale środków pomiędzy krajowe a regionalne programy operacyjnie w perspektywie 2021-2027 rozmawiali samorządowcy w Częstochowie. W trakcie dyskusji z udziałem europosłów wybranych z terenu woj. śląskiego przedstawili też swoje oczekiwania względem nowej perspektywy unijnej, zwłaszcza potrzebę zwiększenia środków EFRR przeznaczonych na rozwój obszarów miejskich. Podczas spotkania wybrzmiały też ponownie kwestie związane z aktualną kondycją finansową samorządów lokalnych.
Kierowcy, zwracajcie uwagę na znaki!
12 listopada 2019

Kierowcy, zwracajcie uwagę na znaki!

Przypominamy, że w rejonie powiatowego centrum przesiadkowego w Pszczynie obowiązuje nowa organizacja ruchu. Prosimy kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i przepisów prawa o ruchu drogowym.
Siatkarskie Święto Niepodległości

Siatkarskie Święto Niepodległości

W poniedziałek 11 listopada w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się III Turniej Minisiatkówki Dziewcząt z okazji Narodowego Święta Niepodległości.