Certyfikat ISO oraz podsumowanie kadencji  w pszczyńskim hospicjum
20 marca 2019

Certyfikat ISO oraz podsumowanie kadencji w pszczyńskim hospicjum

Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie na walnym zgromadzeniu członków swojego stowarzyszenia zamknęło 4-letnią kadencję dotychczasowego zarządu i szczegółowo podsumowało 19. już rok działalności.
Spotkanie z doradcami zawodowymi w PZS nr 1

Spotkanie z doradcami zawodowymi w PZS nr 1

14 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi szkół powiatu pszczyńskiego.
To pierwsza taka akademia na świecie

To pierwsza taka akademia na świecie

Wtorek, 29 marca z pewnością na trwałe zapisze się w kartach historii Goczałkowic-Zdroju oraz całego powiatu pszczyńskiego - Borussia Dortmund, jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie, oficjalnie rozpoczął współpracę z Fundacją Akademia Łukasza Piszczka. Dzięki temu utworzona zostanie pierwsza poza granicami Niemiec szkółka klubu.
„Z tradycji czerpiemy siłę - czyli powrót do hafciarstwa na Ziemi Pszczyńskiej”
18 marca 2019

„Z tradycji czerpiemy siłę - czyli powrót do hafciarstwa na Ziemi Pszczyńskiej”

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza mieszkańców Powiatu Pszczyńskiego do udziału w projekcie pn. „ Z tradycji czerpiemy siłę - czyli powrót do hafciarstwa na Ziemi Pszczyńskiej”.
Międzynarodowe święto badmintona w Pszczynie

Międzynarodowe święto badmintona w Pszczynie

Ponad 300 zawodników z 16 państw rywalizuje w Pszczynie w Międzynarodowym Turnieju Badmintona.
Uwaga - będzie wiało!

Uwaga - będzie wiało!

Jak zapowiadają meteorolodzy, dzisiaj w nocy na obszarze powiatu pszczyńskiego będzie silnie wiało.
Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2019

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym - nabór wniosków 2019

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES.
XVII Mistrzostwa w Tenisie Stołowym za nami
13 marca 2019

XVII Mistrzostwa w Tenisie Stołowym za nami

9 marca 2019 roku w Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym, które zgromadziły 121 uczestników w 12 kategoriach.
Bezpłatna mammografia w Pawłowicach
13 marca 2019

Bezpłatna mammografia w Pawłowicach

Początkiem kwietnia w Pawłowicach panie w wieku 50-69 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu mammograficznemu. Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ.

Zapowiedzi imprez