Wiadomości

Wyniki otwartego konkursu ofert na dofinansowanie wkładu własnego organizacji pozarządowych do realizowanych zadań publicznych współfinansowanych z funduszy zewnętrznych
20 lipca 2018

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na dofinansowanie wkładu własnego organizacji pozarządowych do realizowanych zadań publicznych współfinansowanych z funduszy zewnętrznych.
VI Turniej Piłki Nożnej Oldbojów

VI Turniej Piłki Nożnej Oldbojów

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie serdecznie zaprasza do udziału w VI Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Pszczyńskiego. Zawody rozegrane zostaną 12 sierpnia 2018 roku rozegrany zostanie na boisku piłkarskim "Orlik" przy naszym Ośrodku.
Burze i intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

Burze i intensywne opady deszczu - ostrzeżenie

Jak zapowiadają meteorolodzy na terenie powiatu pszczyńskiego ciągle mogą występować burze i intensywne opady deszczu.
Święto Policji w Pszczynie - informacja dla mieszkańców

Święto Policji w Pszczynie - informacja dla mieszkańców

Już w najbliższy wtorek, 24 lipca, w Pszczynie odbędą się wojewódzkie obchody Święta Policji. Tego dnia, oprócz części ceremonialnej, zaplanowano również liczne atrakcje, w ramach których m.in. zostanie zaprezentowany sprzęt służbowy i odbędą się pokazy policyjnych psów oraz koni. Ze względu na znaczną ilość gości i mundurowych, którzy przyjadą do Pszczyny, w centrum miasta wystąpią pewne utrudnienia związane z miejscami parkingowymi.
Na powiatowych drogach przejścia dla pieszych z nowym oświetleniem

Na powiatowych drogach przejścia dla pieszych z nowym oświetleniem

Przy 20 przejściach dla pieszych znajdujących się przy powiatowych drogach zamontowany został kompletny system oświetlenia wykorzystujący odnawialne źródła energii. Na tę inicjatywę powiat pozyskał pół miliona zł dotacji unijnej.
Uwaga na burze i intensywny deszcz /aktualizacja

Uwaga na burze i intensywny deszcz /aktualizacja

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega, że na terenie m.in. naszego powiatu mogą wystąpić intensywne opady deszczu i burze.
Powiat jeszcze bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami

Powiat jeszcze bardziej przyjazny osobom z niepełnosprawnościami

W budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie w Punkcie Obsługi Klienta zamontowano pętlę indukcyjną. Urządzenie służy do wspomagania komfortu słyszenia osób niedosłyszących.
Polacy i Czesi na wspólnej wyprawie rowerowej

Polacy i Czesi na wspólnej wyprawie rowerowej

Zakończyła się pierwsza wyprawa rowerowa organizowana w ramach projektu „Study Tour w krainie 4 jezior”.
Urząd Statystyczny bada koniunkturę w gospodarstwach rolnych

Urząd Statystyczny bada koniunkturę w gospodarstwach rolnych

Jak podaje katowicki Urząd Statystyczny w dniach 16 - 31 lipca 2018 r. przeprowadzane będą badania ankietowe w gospodarstwach rolnych.

Zapowiedzi imprez