Przy starostwie działa wypożyczalnia rowerów i sprzętu rehabilitacyjnego
20 maja 2019

Przy starostwie działa wypożyczalnia rowerów i sprzętu rehabilitacyjnego

Powiat pszczyński uruchomił wypożyczalnię rowerów trójkołowych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczenie roweru i sprzętu jest bezpłatne.
17 maja 2019

Ogłoszenie

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie
W niepełnosprawności tkwi siła
16 maja 2019

W niepełnosprawności tkwi siła

Alicja Szymczak została pierwszą laureatką Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony”. Nagroda została ustanowiona z myślą o osobach, które przełamują bariery własnej niepełnosprawności i są wzorem dla innych.
Rusza remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej

Rusza remont ul. Hodowców w Wiśle Wielkiej

Droga w pszczyńskim sołectwie remontowana będzie w ramach środków powodziowych - dofinansowanie, które powiat pszczyński pozyskał z budżetu państwa wyniesie 80% wartości inwestycji.
Ogłoszenie o czwartych przetargach ustnych nieograniczonych  na sprzedaż nieruchomości
15 maja 2019

Ogłoszenie o czwartych przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości

Zgodnie z art. 38 ust. 2 i art.. 39 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U. 2018 poz. 2204 z późn. zm.) Starosta Pszczyński, wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, podaje do publicznej wiadomości ogłoszenie o czwartych przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż nieruchomości.

Ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie ogłasza nabór na wykonywanie prac sezonowych w ramach umowy - zlecenie.
Są strażnikami naszego bezpieczeństwa
14 maja 2019

Są strażnikami naszego bezpieczeństwa

Na co dzień walczą z ogniem, klęskami żywiołowymi, pomagają poszkodowanym w wypadkach. 14 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie strażacy obchodzili swoje święto.
Konwent: samorządowcy rozmawiali o inwestycjach
13 maja 2019

Konwent: samorządowcy rozmawiali o inwestycjach

Harmonogram remontów dróg powiatowych, zakres prowadzonej eksploatacji górniczej, wspólny zakup energii elektrycznej, wystąpienie w sprawie utworzenia prawoskrętu na ul. Bielskiej oraz zakup sprzętu dla szpitala - to główne tematy, które samorządowcy z powiatu pszczyńskiego poruszyli na kolejnym konwencie.
16 załóg wzięło udział w regatach na Jeziorze Goczałkowickim
13 maja 2019

16 załóg wzięło udział w regatach na Jeziorze Goczałkowickim

W miniony weekend na Zbiorniku Goczałkowickim został zainaugurowany sezon żeglarski.