Wiadomości

Grafika przedstawia biały napis na czerwony tle. Przedstawia informację dotyczącą objęcia całej Polski czerwoną strefą od soboty, 24 października. W prawym dolnym rogu znajduje się białe logo powiatu pszczyńskiego.
23 października 2020

Nowe obostrzenia. Cała Polska czerwoną strefą

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.
Grafika przedstawia klatkę schodową w szpitalu, z lewej strony widac otwarte drzwi windy, w srodku pracuje dwóch robotnikow, którzy zbierają gruz ze ściany do pojemników.
22 października 2020

Szpital jest priorytetem

Jeszcze w tym roku zakończy się pierwszy etap przebudowy budynku Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Wykonywane są prace związane z dostosowaniem przeciwpożarowym budynku. Powiat pszczyński przeznaczy także ok. 1,5 mln zł na wymianę windy, modernizację instalacji wodociągowej i zakup agregatu prądotwórczego.
Grafika przedstawia stara drewnianą zadaszoną studnię przed nią na kamykach położony jest kawałek drewna z napisem Studzionka i herbem miejscowości.
22 października 2020

Studzionka najpiekniejszą wsią, nagrodzone również Rudołtowice i grupa z Woli

Studzionka i Rudołtowice - sołectwa gminy Pszczyna oraz gmina Miedźna znalazły się w gronie laureatów konkursu „Piękna wieś województwa śląskiego 2020”.
Grafika przedstawia statuetkę oraz list gratulacyjny
22 października 2020

„Marka-Śląskie” dla „Strōn Ziemi Pszczyńskiej”

Kwartalnik „Strōny Ziemi Pszczyńskiej” zaledwie po roku swego istnienia został uhonorowany nagrodą „Marka-Śląskie” w kategorii Media w konkursie zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach.
Nabór na członków komisji konkursowej
21 października 2020

Nabór na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza nabór na członków komisji konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktów nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2021 r.
Otwarty konkurs ofert
21 października 2020

Otwarty konkurs ofert

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zleconego zadania administracji rządowej z zakresu prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu pszczyńskiego w 2021 roku.
Grafika przedatawia trzech mężczyzn, ubranych w maseczki i rękawiczki mężczyzna w środku trzyma dwie statuetki żubra pszczyńskiego
21 października 2020

Statuetka Żubra Pszczyńskiego dla Marzanny i Joachima Helbików

Trenerzy lekkiej atletyki i współzałożyciele LKS-u Pszczyna zostali uhonorowani najwyższym powiatowym wyróżnieniem. Ich doświadczenie i pasja przekładają się na ogromne sportowe sukcesy wychowanków.
Grafika przedstawia pomieszczenie, w którym obsługiwani są klienci wydziału komunikacji. Za stołami oddzielonymi plexi siedzą pracownicy, a po drugiej stronie, tyłem klieci i rejestrują pojazdy
20 października 2020

Zarezerwuj wizytę przed przyjściem do urzędu

Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna, ale Starostwo Powiatowe w Pszczynie cały czas prowadzi bezpośrednią obsługę klientów. Aby załatwić sprawę w wydziale komunikacji, geodezji oraz biurze paszportowym należy wcześniej umówić wizytę w systemie e-kolejka. Każdego miesiąca swoje sprawy załatwia tak ok. 3 600 mieszkańców.
Grafika przedstawia wodowskaz obrazujący poziom wody w rzece, z lewej strony widoczny jest most.
20 października 2020

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie pszczyńskim odwołane

20 października o godz. 12.30 zarządzeniem starosty pszczyńskiego odwołane zostało pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu pszczyńskiego.
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.

Zapowiedzi imprez

23
Października