Wiadomości

Grafika przedstawia pomieszczenie, w którym obsługiwani są klienci wydziału komunikacji. Za stołami oddzielonymi plexi siedzą pracownicy, a po drugiej stronie, tyłem klieci i rejestrują pojazdy
20 października 2020

Zarezerwuj wizytę przed przyjściem do urzędu

Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna, ale Starostwo Powiatowe w Pszczynie cały czas prowadzi bezpośrednią obsługę klientów. Aby załatwić sprawę w wydziale komunikacji, geodezji oraz biurze paszportowym należy wcześniej umówić wizytę w systemie e-kolejka. Każdego miesiąca swoje sprawy załatwia tak ok. 3 600 mieszkańców.
Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. zagrożenia koronawirusem
3 marca 2020

Zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego ws. zagrożenia koronawirusem

Na stronie internetowej www.gis.gov.pl w zakładce Aktualności znajdują się komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie koronawirusa SARS-CoV-2. Prosimy o bieżące zapoznawanie się z zaleceniami.
Grafika przestawia czarną wstążkę na białym tle - symbol żałoby.
4 grudnia 2020

Kondolencje

Grzegorzowi Gaży, płynące z głębi serc wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca...
Zdjęcie przedstawia czerwone niebo. Widać także czarne domy, z których kominów leci czarny dym.
4 grudnia 2020

Informacje o złej jakości powietrza - poziom II [Aktualizacja]

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - poziom II.
Wypełnij ankietę na temat dostępności starostwa i jednostek
2 grudnia 2020

Wypełnij ankietę na temat dostępności starostwa i jednostek

Powiat pszczyński przystąpił do realizacji nowego projektu, którego celem jest poprawa funkcjonowania urzędów w obszarze dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie wypełniając ankiety.
Zdjęcie przedstawia czerwone niebo. Widać także czarne domy, z których kominów leci czarny dym.
2 grudnia 2020

Informacje o złej jakości powietrza - poziom II i poziom III

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - poziom III oraz powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - poziom II.
Starosta Barbara Bandoła podczas wideokonferencji. Siedzi za biurkiem przy komputerze, w rękach trzyma dokumenty.
1 grudnia 2020

Służby zdały raport o stanie bezpieczeństwa powiatu

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku podczas wideokonferencji omówiła stan bezpieczeństwa w powiecie pszczyńskim w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku.
Plakat na zielono-czerwonym tle przedstawia dwie zawodniczki ubrane w stroje sportowe trzymające w dłoniach rakiety do badmintona. Na dole plakatu znajdują się informacje o turnieju.
1 grudnia 2020

Mikołajkowy badminton

W najbliższą niedzielę, 6 grudnia zapraszamy do udziału w Mikołajkowym Rodzinnym Turnieju Badmintona, który już po raz jedenasty odbędzie się w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.
Zdjęcie przedstawia zniszczoną drogę. Wzdłuż niej znajdują się bola i domy. Na ziemi znajduje się śnieg.
1 grudnia 2020

Będą kontynuowane prace na ul. Topolowej w Miedźnej

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się remont kolejnego odcinka ul. Topolowej w Miedźnej. Końcem listopada Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie przekazał wykonawcy plac budowy.
Zdjęcie przedstawia czerwone niebo. Widać także czarne domy, z których kominów leci czarny dym.
1 grudnia 2020

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, poziom II

Prognoza na dzień 1 i 2 grudnia dla stężeń średniodobowych pyłu PM10, przygotowana na podstawie prognozy zanieczyszczenia powietrza, wykonywanej przez Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy.
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.