Dla turystów - Atrakcje

Gospodarstwo szkółkarskie Kapias

Jeśli ktoś postanowił odwiedzić Pszczynę i jej najbliższe okolice, to warto dla odprężenia zawitać do gospodarstwa ogrodniczego państwa Kapias. Początek ich działalności znany jest od 1979 roku. Z czasem założyli ogród kolekcjonerski, gdzie wszystkie rośliny zostały pieczołowicie opisane. Został on podzielony na zaułki: romantyczny - z fontanną, z ławką piwną oraz zakątki: leśny i górski. Pozostałe jego części skupiają się wokół wrzosowiska i ogrodu japońskiego. Dla zwiedzających udostępniono nowe ogrody: ogród angielski, wiejski, zachodzącego słońca oraz zakątek szumiącej trawy.

W ogrodach znajdują się ławeczki i altanki, gdzie można odpocząć i zauroczyć się widokami. Całość dostępna jest do zwiedzania bezpłatnie - od połowy kwietnia do końca października i jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Ponadto - dla dzieci prowadzona jest ścieżka edukacyjna o tematyce „Ogród i jego znaczenie w naszym życiu”. Istnieje możliwość spaceru z przewodnikiem. Zwiedzanie ogrodu z przewodnikiem zajmie około 1,5-2 godzin.
W ciągu roku na terenie ogrodu organizowane są imprezy cykliczne, do których należą: „Dni otwarte ogrodu” (maj), „Zielone Wakacje” (lipiec) oraz „Kolory Września” (wrzesień)

www.kapias.pl

www.kapias.pl/pl/ogrody/534/ogrody-do-zwiedzania-1

Gospodarstwo Kapias

Ogrody Kapias 2014