Powiat - Projekty unijne - Plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów"

30 kwietnia 2014

Już drugi plener fotograficzny za nami!

W ubiegły weekend na terenie naszego powiatu miał miejsce plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów". Wzięło w nim udział 20 wyjątkowych fotografów z Czech i Polski.

Plener fotograficzny - logo
W ciągu trzech dni uczestnicy mieli okazję robić zdjęcia w najciekawszych miejscach naszego powiatu. Byli w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Skansenie „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”, w goczałkowickim uzdrowisku, ogrodach Państwa Kapias, prywatnej kolekcji zabytkowych narzędzi rolniczych Państwa Szenderów w Suszcu oraz Babczynej Dolinie. Fotografowie mieli możliwość robienia zdjęć z trzydziestoośmiometrowej drabiny strażackiej. Fotografowali wschody i zachody słońca na obu jeziorach w powiecie - goczałkowickim i łąckim. Wyjątkowym było dla nich „spotkanie oko w oko” z królem pszczyńskiej puszczy - jankowickim żubrem.
Wieczorami zaś brali udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych.
Teraz czekamy na efekty pracy artystów. Na zakończenie projektu powstanie publikacja, prezentująca zbiór fotografii powstałych podczas pleneru oraz wernisaż, który planuje się zorganizować na przełomie lipca/sierpnia.
Logo - Euroregion Beskidy

fot. powiat

Więcej zdjęc mozna zobaczyć na stronie: fotoopener.pl/galeria/29/malowniczy_roznorodny_i_niebanalny_powiat_pszczynski_w_oczach_fotografow

Plener fotograficzny realizowany jest w ramach projektu pn. „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.