Powiat - Projekty unijne - Plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów"

13 marca 2014

Niebanalny plener fotograficzny - zgłoś się już dziś!

Zapraszamy na plener fotograficzny do miejsca niebanalnego i zaskakującego, w którym każdy będzie miał możliwość odkryć miejsca jeszcze nieodkryte, które jest wyzwaniem dla miłośników fotografii artystycznej, jednym słowem dla koneserów.

Plener fotograficzny - logo
Co oferuje to miejsce? Niebywałą różnorodność i bogactwo motywów: łąki i łęgi nadwiślańskie, pola uprawne ukraszone zagajnikami i kępami drzew, a na drugim planie szyby pobliskich kopalń i zarysy Beskidu Śląskiego. Nie rozczaruje Was również zapora w Goczałkowicach z widokiem na jezioro i jego urozmaiconą linią brzegową oraz spacer w ogrodach Kapias, a spotkanie z żubrami z Jankowic dostarczy niezapomnianych wrażeń. W Pszczynie - urokliwej stolicy regionu, zachwycicie się parkiem, zamkiem i skansenem.
Mamy nadzieję, że owocem tego pleneru będzie fotograficzny obraz ukazujący ziemię pszczyńską różnorodną i niebanalną. Wybrane zdjęcia będzie można zobaczyć podczas wernisażu, który odbędzie się w lipcu 2014 r. Najlepsze prace poplenerowe zostaną opublikowane w specjalnie wydanej publikacji.

Zapewniamy mnóstwo atrakcji, m.in:
- zwiedzanie Zagrody Żubrów oraz Muzeum Zamkowego z przewodnikiem,
- rejs łódką po Jeziorze Goczałkowickim,
- zwiedzanie Skansenu „Zagrody wsi pszczyńskiej” oraz Muzeum Prasy Śląskiej,
- możliwość zrobienia zdjęć z 40 m drabiny strażackiej,
- zajęcia z zakresu teorii sztuki fotograficznej,
- warsztaty - Photoshop bez tajemnic,
- noclegi w hotelu, pokoje z łazienkami,
- wyżywienie.

Nabór trwa do 4 kwietnia 2014 r.

Do pobrania:
Regulamin „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów”
Karta zgłoszeniowa „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów”


Plener fotograficzny pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Pszczyńskiego Pana Pawła Sadzy, realizowany jest w ramach projektu pn. „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Logo - Euroregion Beskidy