Powiat - Projekty unijne - Plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów"

Wernisaż wystawy poplenerowej"Niebanalny (...) powiat pszczyński..."
25 sierpnia 2014

Wernisaż wystawy poplenerowej"Niebanalny (...) powiat pszczyński..."

23 sierpnia 2014 w Galerii "Weranda" w Goczałkowicach-Zdrój odbył się wernisaż wystawy, na którym licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać prace powstałe podczas kwietniowego pleneru fotograficznego, w którym udział wzięli fotografowie z Polski i z Czech.
„Niebanalny (...) powiat pszczyński…” - otwarcie wystawy już w sobotę!
19 sierpnia 2014

„Niebanalny (...) powiat pszczyński…” - otwarcie wystawy już w sobotę!

Wszystkich miłośników fotografii i nie tylko serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej projektu "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów”.
Pierwsze prace uczestników pleneru fotograficznego!
5 maja 2014

Pierwsze prace uczestników pleneru fotograficznego!

Końcem kwietnia br. na terenie naszego powiatu miał miejsce plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów". Wzięło w nim udział 20 wyjątkowych fotografów z Czech i Polski.
Już drugi plener fotograficzny za nami!
30 kwietnia 2014

Już drugi plener fotograficzny za nami!

W ubiegły weekend na terenie naszego powiatu miał miejsce plener fotograficzny "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów". Wzięło w nim udział 20 wyjątkowych fotografów z Czech i Polski.
Rekrutacja do projektu "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów" zakończona!
14 kwietnia 2014

Rekrutacja do projektu "Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów" zakończona!

Miło nam poinformować, iż zakończyła się rekrutacja do projektu „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” realizowanego przez Powiat Pszczyński w partnerstwie z Fotoklubem Jablunkov współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Niebanalny plener fotograficzny - zgłoś się już dziś!
13 marca 2014

Niebanalny plener fotograficzny - zgłoś się już dziś!

Zapraszamy na plener fotograficzny do miejsca niebanalnego i zaskakującego, w którym każdy będzie miał możliwość odkryć miejsca jeszcze nieodkryte, które jest wyzwaniem dla miłośników fotografii artystycznej, jednym słowem dla koneserów.
„Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” otrzymał dofinansowanie!
10 marca 2014

„Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” otrzymał dofinansowanie!

Powiat Pszczyński otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 35 tys. zł na realizację projektu „Niebanalny, malowniczy i różnorodny powiat pszczyński w oczach fotografów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-rzeczpospolita Polska 2007-2013.
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.