Jak załatwić sprawę?

Wtórnik tablicy rejestracyjnej

Wydział Komunikacji i Transportu / parter, pokój nr 25

Przyjmowanie klientów w godzinach:
poniedziałki: 7.30 - 16.30,
wtorek - czwartek: 7.30 - 15.00,
piątek: 7.30 - 13.30


W przypadku utraty, zniszczenia lub kradzieży „białych” tablic rejestracyjnych można otrzymać tablice o takim samym numerze (wtórniki) lub przerejestrować na nowy numer rejestracyjny PATRZ: Przerejestrowanie pojazdu zarejestrowanego w Powiecie Pszczyńskim.

W przypadku utraty, zniszczenia lub kradzieży „czarnych” tablic rejestracyjnych można otrzymać tylko tablice z nowym numerem rejestracyjnym SPS… PATRZ: Przerejestrowanie pojazdu zarejestrowanego w Powiecie Pszczyńskim.

KROK 1.
Zgłoś się do Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10.

KROK 2.
Pobierz bilet w BILETOMACIE i oczekuj na zaproszenie do wskazanego stanowiska rejestracji pojazdów.
Nie chcesz czekać w kolejce? Zarejestruj się w www.kolejka.powiat.pszczyna.pl/]Elektronicznym Systemie Rezerwacji E-kolejka i umów się na konkretny dzień i godzinę. Zobacz jakie to proste! W pierwszej kolejności biletomat przywołuje osoby z e-kolejki.

[b]UWAGA! Jeden bilet upoważnia do załatwienia jednej sprawy.

[/b]
KROK 3.
W przypadku kradzieży tablicy / tablic rejestracyjnych konieczne jest dostarczenie do Wydziału Komunikacji w dniu składania wniosku zaświadczenia z Policji o kradzieży.

KROK 4.
Jeżeli chcesz przygotować wniosek o wydanie wtórnika tablicy / tablic rejestracyjnych w domu i wiesz, jak wypełnić wniosek, to pobierz go poniżej.

KROK 5.
Należy pamiętać, że wniosek musi zawierać oświadczenie podpisane przez właściciela / współwłaściciela w sprawie utraty lub zniszczenia tablicy / tablic rejestracyjnych.

Wnioskodawca powinien posiadać ze sobą swój ważny dowód osobisty.
Jeżeli nie wiesz, jak wypełnić wniosek, nie martw się, pracownicy Wydziału Komunikacji chętnie Ci pomogą i wypełnisz wniosek bezpośrednio na stanowisku podczas rejestracji.
Pamiętaj ! Sprawę wtórnika tablicy / tablic rejestracyjnych może załatwić jeden z właścicieli, składając oświadczenie, iż działa za zgodą współwłaścicieli.

Opłata za wydanie wtórników tablic rejestracyjnych:
43 zł - w przypadku tablicy motorowerowej
53 zł - w przypadku jednej tablicy samochodowej lub motocyklowej / ciągnikowej
93 zł - dwie tablice samochodowe

Wpłat z tytułu w/w opłat można dokonywać na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Pszczynie (np. na poczcie, przelewem bankowym) lub w Punkcie Kasowym Banku Spółdzielczego w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie ul. 3 Maja 10
nazwa banku: Bank Spółdzielczy w Pszczynie
nr rachunku: 94 8448 0004 0006 1229 2011 0001
Potwierdzenie dokonanej opłaty należy wydrukować i dołączyć do wniosku.

W przypadku braku możliwości osobistego stawienia się, sprawę może załatwić pełnomocnik z pisemnym pełnomocnictwem.

Pełnomocnictwo udzielone współmałżonkowi, rodzeństwu, dziadkom czy wnukom jest zwolnione z opłaty. Od pełnomocnictwa udzielonego dalszym członkom rodziny lub osobie obcej należy wnieść opłatę skarbową w wys. 17 zł.

Wpłat z tytułu opłaty skarbowej można dokonywać na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie (np. na poczcie, przelewem bankowym) lub w Punkcie Kasowym Banku Spółdzielczego w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie ul. 3 Maja 10
nazwa banku: ING Bank Śląski w Pszczynie
nr rachunku: 50 1050 1070 1000 0001 0136 6540 UWAGA! TEN RACHUNEK SŁUŻY WYŁĄCZNIE DO UISZCZANIA OPŁATY SKARBOWEJ!
Potwierdzenie dokonanej opłaty należy wydrukować i dołączyć do wniosku.

Przy odbiorze wtórnika tablicy, należy zawsze przynieść ze sobą drugą tablicę w celu legalizacji, jak również dowód rejestracyjny.

Pliki do pobrania

Nie chcesz czekać w kolejce? Zarejestruj się w Elektronicznym Systemie Rezerwacji E-kolejka i umów się na konkretny dzień i godzinę. Zobacz jakie to proste!

Jak do nas trafić?