Powiat - Projekty unijne - Comenius Regio

Poznaliśmy laureatów konkursu "Bezpieczne wakacje"
24 czerwca 2015

Poznaliśmy laureatów konkursu "Bezpieczne wakacje"

65 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”, organizowany przez starostę pszczyńskiego przy współpracy z komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej oraz komendantem powiatowym policji w Pszczynie.
Włoska Prowincja Lecce partnerem Powiatu Pszczyńskiego
24 lipca 2014

Włoska Prowincja Lecce partnerem Powiatu Pszczyńskiego

W dniu 23 lipca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w obecności władz samorządowych Powiatu Pszczyńskiego i Prowincji Lecce z Włoch oraz licznie przybyłych gości podpisane zostało porozumienia o partnerstwie i współpracy między Powiatem Pszczyńskim i Prowincją Lecce.
Fotorelacja z Festynu Rodzinnego
22 czerwca 2014

Fotorelacja z Festynu Rodzinnego

7 czerwca 2014r. na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbył się festyn rodzinny "Podróże po Europie".
Już wkrótce Lecce partnerem powiatu!
7 maja 2014

Już wkrótce Lecce partnerem powiatu!

Włoska Prowincja Lecce zwana „Florencją południa” będzie już niebawem samorządem partnerskim Powiatu Pszczyńskiego. Pozytywną decyzję w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Pszczyńskiego na sesji w dniu 30 kwietnia 2014 roku. Podpisanie stosownych dokumentów odbędzie się w najbliższym czasie.
Kolejna delegacja z Włoch z wizytą w powiecie
24 grudnia 2013

Kolejna delegacja z Włoch z wizytą w powiecie

W grudniu br. w Pszczynie gościła ośmioosobowa delegacja z Włoch. Wizyta ta to już trzecia wizyta w ramach realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu Comenius Regio.
Zupa Wigilijna 2013 za nami!
23 grudnia 2013

Zupa Wigilijna 2013 za nami!

W niedzielę 22 grudnia br. na pszczyńskim rynku miała miejsce akcja rozlewania Zupy Wigilijnej, na którą wszystkich mieszkańców i odwiedzających gości zapraszał starosta pszczyński Paweł Sadza oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.
Kolejna wizyta we Włoszech
17 grudnia 2013

Kolejna wizyta we Włoszech

Dzięki możliwościom, jakie dają nam dzisiejsze czasy i członkostwu Polski w UE, Powiat Pszczyński ma szansę na nowe współprace oraz nowe przyjaźnie.
Zupa Wigilijna 2013
16 grudnia 2013

Zupa Wigilijna 2013

Starosta pszczyński oraz Burmistrz Pszczyny serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu 22 grudnia br. (niedziela) na pszczyński rynek, gdzie odbędzie się akcja rozlewania „Zupy Wigilijnej”.
Wizyta we Włoszech
24 lipca 2013

Wizyta we Włoszech

W dniach 29.06 - 4.07.2013 pięcioro nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 wzięło udział w kolejnej wizycie roboczej we Włoszech. Miastem docelowym było Lecce-siedziba naszych partnerów w projekcie.
Grafika przedstawiająca koronawirusa. Pod linkiem znajdują się aktualne informacje dotyczące koronawirusa, jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia, działania podejmowane przez powiat pszczyński, zasady działania Starostwa Powiatowego i jednostek, Szpitala Powiatowego, szkół ponadpodstawowych, informacje dla osób z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca budynek Szpitala Powiatowego w Pszczynie wraz z parkingiem. Pod linkiem informacja o możliwościach wsparcia Szpitala Powiatowego w Pszczynie – wpłacanie darowizn na zakup środków ochrony osobistej, 1% podatku, wpłaty na konta stowarzyszenia Omnibus.
Grafika przedstawiająca budynek Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Pod linkiem szczegółowy opis procedur, wnioski do pobrania, informacje o opłatach i krok po kroku wyjaśnienie, jak załatwić swoją sprawę w Wydziale Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie oraz Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie.
Grafika przedstawiająca trwająca budowę drogi – etap układania asfaltu, walec wyrównuje nawierzchnię. Pod linkiem mapa powiatu pszczyńskiego wraz z wykonanymi przez powiat pszczyński inwestycjami od 2010 roku. Najważniejsze inwestycje  drogowe, z zakresu bezpieczeństwa, edukacji, zdrowia, komunikacji czy ochrony środowiska.
Grafika przedstawiająca ikonę wiadomości mailowej – kopertę ze znakiem @ i napis Newsletter powiatowy. Pod linkiem informacje o powiatowym newsletterze, czyli przysyłanej na Twoją skrzynkę mailową raz w tygodniu wiadomości ze zbiorem najważniejszych informacji mijającego tygodnia. Aby aktywować usługę, trzeba wypełnić formularz.
Grafika przedstawiająca logo akcji Nie dokarmiaj smoga – Smog przedstawiony jako czarny smok. Napis Stan jakości powietrza w powiecie . Pod linkiem iInformacja o wynikach pomiarów jakości powietrza w powiecie pszczyńskim i województwie śląskim.
Grafika z napisem Powiatowe Centrum Organizacji Pozarządowych  i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacje o wsparciu organizacji pozarządowych w powiecie pszczyńskim.
Grafika z napisem Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem informacja o działaniu punktów, w których udzielana jest darmowa pomoc prawna w powiecie pszczyńskim. Godziny otwarcia, adresy, wnioski.
Grafika z napisem ekolejka Elektroniczny System Rezerwacji. Pod linkiem elektroniczny system rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Pszczynie w wydziale komunikacji, wydziale geodezji oraz punkcie paszportowym. Tutaj zarezerwujesz swoją wizytę w urzędzie na daną godzinę.
Grafika z napisem Powiat bez barier i ikonką przedstawiającą osobę na wózku inwalidzkim oraz osobę sprawną pchającą wózek. Pod linkiem informator dla osób z niepełnosprawnościami. Zawiera informacje o dostępności obiektów w powiecie pszczyńskim, tworzą go osoby z niepełnosprawnościami.
Grafika przedstawiająca przekreślone ucho i napis Usługa tłumacza języka migowego w starostwie. Pod linkiem informacja o możliwości skorzystania z usługi tłumacza migowego.
Grafika z napisem To są marzenia, to są plany, na błękitnym tle oraz napis Klip o powiecie pszczyńskim. Pod linkiem piosenka promująca powiat pszczyński, nagrana w 2013 roku. Śpiewa Barbara Broda-Malon, występują mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.
Grafika z napisem Powiatowy Punkt Informacji Turystycznej i elementami zielonego loga powiatu pszczyńskiego w formie korony. Pod linkiem godziny otwarcia oraz dane teleadresowe do Powiatowego Punktu Informacji Turystycznej w Centrum Przesiadkowym w Pszczynie.
Grafika ze zdjęciem białego autobusu oraz napisem Rozkład jazdy autobusów. Pod linkiem strona poświęcona liniom komunikacji publicznej w powiecie pszczyńskim. Aktualne rozkłady jazdy wszystkich linii na terenie powiatu, informacje o zmianach w rozkładach.
Grafika z godłem Polski – biały orzeł z żółtą koroną na czerownym tle oraz napis obywatel.gov.pl. Pod linkiem strona obywatel.gov.pl Ministerstwa Cyfryzacji o informacjach i usługach przyjaznych obywatelom.