Rodzinne granie na Orliku - Festiwal Siatkówki
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Festiwalu Siatkówki „Rodzinne granie na Orliku”, który łączy sport, dobrą zabawę i międzypokoleniową integrację.
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Festiwalu Siatkówki „Rodzinne granie na Orliku”, który łączy sport, dobrą zabawę i międzypokoleniową integrację.
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w Wakacyjnym Turnieju Pickleballu, który odbędzie się 4 lipca na boisku wielofunkcyjnym naszego Orlika.
13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego zgromadziła prawie 200 uczestników, nie tylko z powiatu i okolicy, ale również gości z partnerskiego dla Powiatu Pszczyńskiego - Powiatu Anhalt-Bitterfeld w Niemczech. Wspólnie pokonali ponad 10 km trasę na 10 lat partnerstwa powiatów przez koronę zapory oraz okolice Poręby, Brzeźc i Wisły Wielkiej.
W Kobiórze oficjalnie rozpoczęła się jubileuszowa, Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Miast Partnerskich. W dniach 20-22 maja Gmina Kobiór gości młodzież, nauczycieli oraz delegacje samorządowe z miast partnerskich: Dobšiny na Słowacji, Sajószentpéter na Węgrzech oraz Šternberku w Czechach.
W Pszczynie odbył się 16. Memoriał Braci Gazdów i trzeci etap 50. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Kryterium Asów. To jedno z najważniejszych wydarzeń kolarskich w Polsce, którego historia sięga 1954 roku.
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Zespół Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka, Stowarzyszenie „Razem” oraz osiedle Śródmieście zapraszają wszystkie dzieci, bez wyjątku, na zupełnie nowe wydarzenie. Już 30 maja przy POSiR-ze w ramach projektu "Orlik na piątkę" odbędzie się "Mały Ninja - tor sprawnościowy", realizowany dzięki dofinansowaniu z Programu „Aktywny Orlik” Ministerstwa Sportu i Turystyki.
2 maja w Dartowni przy ul. Batorego w Pszczynie odbył się Turniej Darta o Puchar Starosty Pszczyńskiego Grzegorza Wanota, zorganizowany z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie wspólnie z Kołem Turystycznym „Dreptej” działającym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie organizują 13. edycję Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego. Zapisy trwają do 10 maja.
Na pływalni w Goczałkowicach-Zdroju odbyła się XV edycja Międzyośrodkowych Zawodów Pływackich Osób Niepełnosprawnych. Dwudniowe wydarzenie przygotowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w w Pszczynie z siedzibą w Piasku.
Rozpoczęły się zapisy do trzeciej edycji turnieju Z Orlika na Stadion. Do 31 maja nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy sportu, przedstawiciele klubów, szkółek i akademii piłkarskich, trenerzy oraz prowadzący zajęcia w programie Aktywna Szkoła mogą zgłosić swoje drużyny do rywalizacji.
Aż 143 zawodników, trenerów i działaczy sportowych zostało uhonorowanych Nagrodą Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w 2025 roku. To liczba, która najlepiej pokazuje, jak silny, różnorodny i ambitny jest sport w naszym powiecie. Za każdym z tych wyróżnień stoi ciężka praca, wytrwałość i codzienne przekraczanie własnych granic.
14 marca, Frydek w gminie Miedźna tętnił sportową energią. Prawie 600 biegaczy stanęło na starcie pierwszej edycji biegu ulicznego „Gibko Piątka” oraz zawodów dla najmłodszych „Wartki Bajtel".
Na 12 stołach w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie toczyła się rywalizacja w 23. Otwartych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym. W sobotę 7 marca zagrało 120 zawodniczek i zawodników.
Zainteresowanie pickleballem w Pszczynie wciąż rośnie. W 2. Zimowym Turnieju Pickleballu zorganizowanym przez UKS Pickleball Pszczyna oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie rozegranych zostało 157 meczów w 8 kategoriach. To prawie 10 godzin emocji i aż 65 uczestników.
Ferie z POSiR-em na stałe wpisały się do kalendarza akcji sportowych organizowanych przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Rozpoczną się 13 lutego, tradycyjnie Turniejem Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych. W programie znalazły się również inne sprawdzone propozycje.
W weekend Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie tętnił energią, a 27. Noworoczny Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego stał się prawdziwym sportowym maratonem.