Przedsiębiorczość

O wsparciu unijnym dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorcy z powiatu pszczyńskiego uczestniczyli w środę 12 kwietnia w spotkaniu poświęconym możliwości pozyskania środków na rozwój firmy w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027.

Ludzie siedzący na krzesłach w sali sesyjnej, przy mównicy stoi prowadzący spotkanie.

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie przedsiębiorcy spotkali się z przedstawicielem Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa. Główny specjalista Wydziału Informacji i Promocji Jarosław Ziewiec przedstawił ofertę Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027 oraz omówił harmonogram najbliższych naborów.

- Śląskie Centrum Przedsiębiorczości w tej perspektywie będzie dysponowało dwoma funduszami - Funduszem Sprawiedliwej Transformacji oraz Europejskim Funduszem Rozwoju Regionalnego. W ramach tych obu filarów do rozdysponowania mamy ponad 800 mln euro. Mamy trzy działania, które będziemy wdrażać w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, kolejne to innowacje cyfrowe w MŚP oraz promocja eksportu i internacjonalizacja MŚP - mówił Jarosław Ziewiec.

W czwartek, 13 kwietnia o godz. 9.00 odbędzie się drugie spotkanie z przedstawicielem Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości. W pierwszym uczestniczyło ponad 30 przedsiębiorców z powiatu pszczyńskiego, na kolejny dzień chęć udziału zadeklarowało blisko 50 osób. - To niezwykle ważne, aby słuchać ekspertów, zobaczyć jaki jest stan przygotowania do absorpcji środków unijnych. Sama jestem członkiem Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021- 2027 przy Urzędzie Marszałkowski i wszyscy czekamy, aby te środki ruszyły, bo są nam wszystkim bardzo potrzebne - mówiła starosta Barbara Bandoła, która otworzyła spotkanie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie.