Nauczyciele wspierają młodych ludzi w rozwoju

Podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej starosta pszczyńska Barbara Bandoła, przewodniczy Rady Powiatu Paweł Sadza oraz wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli nagrody dyrektorom oraz nauczycielom placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

Laureaci nagrody starosty za osiągnięcia  wpracy dydaktyczno-wychowawczej na scenie Pszczyńskiego Centrum Kultury

Nagrody starosty pszczyńskiego za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej odebrało 28 nauczycieli i dyrektorów szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pszczyński.

Nagrody pracownikom wręczyli również dyrektorzy: Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie.

Starosta pszczyńska dziękowała nauczycielom za to, że są blisko młodych ludzi i wspierają ich w rozwoju. - Nauczyciel stoi obok młodego człowieka, który staje się lepszym plastykiem, muzykiem, polonistą, matematykiem i lepszym człowiekiem. Pole rozwoju każdy ma własne, a nauczyciele w tym rozwoju pomagają. Dziękuję, że dostrzegacie, w jakim kierunku wspierać uczniów - mówiła Barbara Bandoła podkreślając, że nauczyciel to jeden z najpiękniejszych zawodów, chociaż trudny i wymagający niezwykłej pasji.

- Nie tylko warto, ale też trzeba pilnować, żeby nasi uczniowie wiedzieli, co to są wartości i wskazywać autorytety. Tego nie da się zrobić bez waszej pomocy - mówił wicestarosta Damian Cieszewski.

O oprawę artystyczną podczas uroczystości zadbali wychowankowie Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Nagrody Starosty Pszczyńskiego za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali:

Katarzyna Barczak, Bartłomiej Bąk, Marcin Bienioszek, Mirosława Bienioszek, Joanna Botor, Agnieszka Chrapkiewicz, Maryla Cygan, Piotr Cygan, Renata Dyrda, Roman Grygier, Agnieszka Klimczok, Aleksandra Kowalska, Magdalena Kozica, Grzegorz Kuczera, Magdalena Kunysz-Pudełko, Mirosław Lachowski, Dawid Lekki, Jolanta Moll, Katarzyna Muszik, Joanna Nadgórska, Joanna Pasławska, Natalia Ruman, Joanna Szczurek, Magdalena Szczyrbowska, Anna Świtlik, Edyta Wojciech, Teresa Wojtanowicz, Marta Wyrobek

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.