Z diagnostami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie właścicieli stacji kontroli pojazdów i diagnostów z udziałem starosty Barbary Bandoły i członka Zarządu Grzegorza Nogłego.

W sali starostwa przy stołach siedzą uczetsnicy spotkania - diagności oraz przedstawiciele powiatu pszczyńskiego

W spotkaniu wzięli także udział sekretarz powiatu Szymon Sekta, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Grzegorz Kuś, pracownicy zajmujący się nadzorowaniem pracy 12 stacji kontroli pojazdów w powiecie pszczyńskim oraz kom. Krzysztof Szukalski z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Starosta prowadzi rejestr przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, jest również jest organem nadzoru nad funkcjonowaniem systemu stacji kontroli pojazdów.

Spotkanie było okazją do omówienia wyników kontroli w stacjach oraz zapowiadanych zmian przepisów dotyczących badań technicznych. Wiele czasu poświęcono kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Jakość działania stacji kontroli pojazdów wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i stan techniczny tysięcy pojazdów w powiecie pszczyńskim. Chcemy wspólnie z właścicielami stacji i diagnostami omawiać wyniki kontroli i szukać rozwiązań bieżących problemów. Pomoże to wypracować najlepsze zasady współpracy pomiędzy stacjami kontroli pojazdów a organem nadzorującym - mówiła starosta Barbara Bandoła, dziękując przedstawicielom stacji kontroli pojazdów za zaangażowanie w coroczną akcję ustawiania świateł w pojazdach, którą Powiat Pszczyński ogłasza jesienią wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pszczynie, kom. Krzysztof Szukalski omówił wpływ stanu technicznego pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na elementy pojazdów, które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Są to przede wszystkim niewłaściwie ustawione światła, usterki układu hamulcowego oraz układu kierowniczego lub zużyte opony.

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.