Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

Na terenie województwa śląskiego ruszyła akcja "Bezpieczne Ferie 2023", której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku zimowego dzieciom i młodzieży, a także osobom przebywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa. Akcja potrwa do 27 lutego 2023 roku

Państwowe służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorują formy wypoczynku zorganizowanego dzieci i młodzieży pod kątem bezpieczeństwa.

Na potrzeby akcji uruchomiona została całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077.

Na infolinię można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

Plakat informujący, jak bezpiecznie spędzić ferie. Treść plakatu w treści informacji.

Treść plakatu: Bezpieczne ferie zimowe. Dbaj o higienę osobistą, odpoczywaj aktywnie, zachowaj rozsądek nawet podczas zabawy, unikaj używek, bądź odpowiedzialny za siebie i innych, nie ufaj obcym, bądź widoczny - noś odblaski.

(źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach)

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.