130 młodych umysłów zagrało w „Chrobrym” w szachy

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie w niedzielę 11 grudnia stało się miejscem rozgrywek początkujących szachistów. Podczas turnieju 54 zawodników i zawodniczek otrzymało certyfikaty uzyskania IV i V kategorii szachowej.

Uczestnicy turnieju z wicestarostą i Mikołajem we wspólnym zdjęciu.
fot. Paweł Kania

Mikołajkowy Klasyfikacyjny Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego odbył się już po raz piąty. Przy szachownicach w auli „Chrobrego” usiadło 130 młodych zawodników nie tylko z powiatu pszczyńskiego, ale też z Tychów, Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic.

Turniej szachowy rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Przystąpili do niego początkujący i rozpoczynający przygodę z szachami zawodnicy, których podzielono na dwie grupy. W pierwszej z nich najstarszymi graczami byli 17-latkowie, a najmłodsi szachiści mieli 10 lat. Drugą grupę tworzyły dzieci z rocznika 2013 i młodsi gracze. W obu turniejach prowadzona była osobna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców.

Najlepsi młodzi szachiści otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które na zakończenie turnieju wręczył wicestarosta Damian Cieszewski. Święty Mikołaj przekazał uczestnikom turnieju słodkie upominki ufundowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, który wspólnie z Szkółką Szachową f7 był organizatorem kolejnego Mikołajkowego Klasyfikacyjnego Turnieju dla dzieci i młodzieży o Puchar Starosty Pszczyńskiego.

Wyniki 5. Mikołajkowego Klasyfikacyjnego Turnieju Szachowego

3. miejsce - Zofia Darocha
4. miejsce - Klara Magiera
5. miejsce - Amelia Klejbuk

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.