Zbliżają się Futsalowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego

Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie zaprasza do udziału w 15. edycji Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu, które w tym roku odbędą się w czterech kategoriach.

Plakat informujący o mistrzostwach.

Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu tradycyjnie rozpoczną się od zmagań eliminacyjnych. Jako pierwsza o awans do turnieju finałowego powalczy najmłodsza kategoria U6/U7 (roczniki 2015-2016), a eliminacje odbędą się 27 listopada 2022. W sobotę 10 grudnia rywalizacja toczyć się będzie w kategorii U8/U9 (roczniki 2013-2014), a w niedzielę 11 grudnia w futsal zagrają zawodnicy urodzeni w latach 2011-2012, czyli kategoria U10/U11. Eliminacyjne zmagania zakończą się 18 grudnia, kiedy o przepustkę do finału walczyć będą najstarsi uczestnicy tegorocznych zmagań, czyli kategoria U12/U13 (rocznik 2009-2010). Turniej finałowy 15. edycji Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Futsalu o Puchar Firmy Ziobro S.C. odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2023.

- Do udziału w imprezie zapraszamy wszystkie kluby piłkarskie działające na terenie powiatu pszczyńskiego. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są drogą elektroniczną na adres sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem KMPP w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada. W zgłoszeniach należy podawać nazwę klubu, imię i nazwisko osoby do kontaktu wraz z numerem telefonu oraz kategorie wiekowe, do których klub zgłasza drużyny - informuje Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Prawo startu w zawodach mają kluby i szkółki piłkarskie zarejestrowane na terenie powiatu pszczyńskiego, składające się z zawodników będących mieszkańcami powiatu pszczyńskiego, uczniami szkół działających na terenie powiatu pszczyńskiego lub zrzeszonymi w klubach i szkółkach piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Każdy klub może wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii, a przed rozpoczęciem imprezy, wszyscy zawodnicy muszą dostarczyć obowiązkową zgodę na udział w zawodach.

Regulamin i zgoda rodziców na udział w zawodach dostępna jest na stronie internetowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. otwiera się w nowym oknie

(źródło: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie)

• Środowisko

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.