Inwestycje

Nowa nawierzchnia na ul. Na Grabówki w Suszcu

Od kilku dni trwa remont 800-metrowego odcinka drogi powiatowej ul. Na Grabówki w Suszcu.

Maszyna układa warstwę nowego asfaltu na ul. Na Grabówki w Suszcu

Drogowcy układają nową nawierzchnię asfaltową od rejonu skrzyżowania z ulicą Pszczelą do granicy lasu. Naprawione zostaną też pobocza. Zadanie o wartości 340 tys. zł finansuje Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A., wykonawcą jest firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie, roboty powinny się zakończyć w przyszłym tygodniu.

• Inwestycje

Wkrótce ruszy budowa mostu w Czarkowie

Nowy obiekt mostowy w ciągu ul. Powstańców Śląskich w Czarkowie zostanie wybudowany jeszcze w tym roku. Niebawem wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, która będzie wyznaczała trasę objazdu.

• Inwestycje

Ważne inwestycje w trudnym czasie

To był rok wyzwań - organizowania pomocy dla Ukrainy i szukania sposobów na radzenie sobie z rosnącą inflacją. Mimo to Powiat Pszczyński w 2022 roku zrealizował wiele ważnych dla mieszkańców inwestycji. W ciągu mijających 12 miesięcy dużo środków pochłonęły inwestycje drogowe, w tym zadania zwiększające bezpieczeństwo pieszych.