KEJBI Pawłowice i LKS Wisła Wielka - najlepsze drużyny Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej

W turnieju finałowym Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej, który rozegrano 3 września na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie najlepsi okazali się zawodnicy LKS-u Wisła Wielka w kategorii U10/U11 oraz KEJBI Pawłowice w kategorii U8/U9.

Zwycięskie drużyny w turnieju na podium.
fot. posir

W obu kategoriach wiekowych do gier finałowych awansowały po cztery drużyny, a rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Wśród orlików (U10/U11) bezkonkurencyjna okazała się ekipa LKS-u Wisła Wielka, która wygrała wszystkie trzy mecze. W decydującym starciu zespół trenera Łukasza Pietryi pokonał Iskrę Pszczyna. Drugie miejsce zajęła wspomniana już Iskra Pszczyna, a trzecie, dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu z Football Project Suszec, wywalczył LKS Mizerów.

W najmłodszej kategorii (U8/U9) po raz pierwszy w historii najlepsza okazała się szkółka KEJBI Pawłowice. Założona i prowadzona przez Krzysztofa Bodzionego drużyna, zgromadziła tyle samo punktów co Krupiński Suszec, ale strzeliła o jednego gola więcej. Emocje trwały jednak do ostatnich sekund, bowiem w derbowym spotkaniu KEJBI z Pniówkiem długo utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce doszło do bolesnego starcia dwóch zawodników, a po kilkuminutowej przerwie grę z rzutu wolnego wznowiło KEJBI. Igor Kazoń trafił do bramki, ale przed gwizdkiem sędziego i wolny został powtórzony. Młody zawodnik z Pawłowic za drugim razem . także okazał się bezbłędny i po chwili wraz z kolegami mógł unieść ręce w geście triumfu.

Zawodnicy grający na boisku podczas meczu.

Wszystkie drużyny, które dotarły do Turnieju Finałowego, nagrodzone zostały sprzętem sportowym, a najlepsze otrzymały puchary i medale. Tradycyjnie statuetki i nagrody indywidualne trafiły też do rąk najlepszych zawodników. Nagrody zawodnikom wręczali wicestarosta pszczyński Damian Cieszewski, przedstawiciel firmy Ziobro S. C. Jan Kurczyna i dyrektor POSiR Maciej Stieber.

Organizatorem był Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, a sponsorem głównym Firma Ziobro S.C.

(źródło: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie)

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.