Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego wsparli leczenie dzieci i młodzieży
Blisko 100 wolontariuszy Sztabu WOŚP #4946 działającego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie w orkiestrową przemierzało ulice naszego powiatu. Dzięki hojności mieszkańców, firmom i instytucjom, które wsparły tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na koncie sztabu jest ponad 66 tys. złotych.

25 stycznia cały powiat pszczyński grał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na rzecz leczenia chorób układu pokarmowego. Kolejny raz w zbiórkę włączył się Sztab WOŚP #4946, który swoją siedzibę miał w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie.
Dla sztabu kwestowało ostatecznie blisko 100 wolontariuszy, którzy dzięki hojności mieszkańców zebrali do swych puszek, łącznie z e-Skarbonką 66 141,23 zł. Ostateczną kwotę dopiero poznamy, bo wciąż trwają licytacje. W zbiórkę jak co roku włączyli się pszczyńscy przedsiębiorcy i instytucje. Stacjonarne skarbony zlokalizowane były w 60 punktach na terenie powiatu pszczyńskiego. Z WOŚP grały sklepy, restauracje, zakłady usługowe i instytucje. W Sztabowych i Firmowych Puszkach Stacjonarnych znalazło się prawie 10 tys. zł.
Zobacz, jakie licytacje wystawił powiatowy Sztab WOŚP i licytuj! otwiera się w nowym oknie
- To nie kwoty są najważniejsze. Najbardziej liczą się otwarte serca i dzielenie się dobrem. Już teraz dziękuję każdemu z niemal 100 wolontariuszy, rodzicom i opiekunom, szefowi sztabu Arturowi Wojciechowi wraz z nauczycielami, uczniami i wszystkimi zaangażowanymi w sprawne przygotowanie i przeprowadzenie finału. Dziękuję firmom i instytucjom, które zbierały środki do stacjonarnych puszek, a przede wszystkim mieszkańcom powiatu pszczyńskiego - za zaufanie, hojność i wsparcie celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych. Dziękuję wszystkim sztabom działającym w gminach. Powiat pszczyński jest pełen dobroci i solidarności - mówi starosta Grzegorz Wanot, który objął patronatem Sztab WOŚP #4946 i Pszczyński Finał WOŚP organizowany przez Sztab #7194 przy pckulu.
- Razem z całą obsługą sztabu dziękujemy za sprawny finał, za to że było bezpiecznie, że stanęliście jak zwykle na wysokości zadania i za to, że mogliśmy na was liczyć. Nasz wspólny sukces to wspaniale spędzony czas i wspólna kwota, którą dołożyliśmy do puli WOŚP - mówi Artur Wojciech, szef Sztabu #4946.
W powiecie pszczyńskim na tegoroczny cel zbierało 7 sztabów - prócz powiatowego także pszczyński sztab przy PCKul oraz sztaby gminne, prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju, Kobiórską Inicjatywę Kulturalną w Kobiórze, Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu, Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej z\s w Woli oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Pawłowice Inicjatywa.
Ogłoszona deklarowana kwota, jaką zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 34. Finału, wyniosła ponad 183 milionów złotych.
Pszczyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Pszczyna jak zwykle głośno zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Program przygotowany przez Sztab #7194 działający przy pckulu obfitował w moc atrakcji i zaplanowany został tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Było Malowanie sercem w Galerii ArtAncla, koncert Hugo z zespołem w Centralnej Klubokawiarni, musical "Simba" w pckulu i seans na rockowo: Coma i Kult.
W Ośrodku Sportów Wodnych w Łące 80 osób morsowało w ramach akcji "Zanurzeni dla WOŚP". Nie zabrakło także gali tanecznej, podczas której zaprezentowały się grupy taneczne działające w Pszczynie oraz soliści Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu „VoicePless"
Finałową niedzielę rozpoczęło Coffeparty w Cug Cafe. Na rynku można było zapoznać się z pracą strażaka, policjanta lub ratownika medycznego. W samo południe wystartował 3. Bieg Pszczyński z Sercem dla WOŚP - 34 okrążenia wokół Rynku na 34. finał WOŚP. Motocykliści z Pszczyńskiej Grupy Motocyklowej wykonywali brokatowe tatuaże. Była strefa jacuzzi i akcja krwiodawstwa.
Przede wszystkim było dużo dobrego grania. Wystąpiły: Szantana, Stare Dziady, Krzywa Alternatywa oraz Old Breakout. O godz. 20.00 odbyło się Światełko Do Nieba. Odbyła się także licytacja złotego serduszka, które już drugi raz z rzędu było licytowane w pszczyńskim sztabie.
Ambasadorami finału byli: Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny, Grzegorz Wanot - Starosta Pszczyński oraz Maciej Tomczykiewicz - Poseł na Sejm RP. Organizatorem finału był Sztab #7194 Pszczyna.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego