Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Lekcja o samorządzie poza szkolną ławką

Tym razem szkolny dzwonek nie zaprowadził uczniów do klasy, lecz do Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego zamieniła tradycyjną lekcję na wizytę w urzędzie.

Uczniowie z samorządowcami we wspólnym zdjęciu w sali sesyjnej Starostwa.

Licealiści z drugiej klasy w ramach edukacji obywatelskiej spotkali się z sekretarzem powiatu Szymonem Sektą, który opowiedział im o zadaniach powiatu, funkcjonowaniu samorządu oraz zasadach wyborów samorządowych. Wspomniał również o codziennej pracy urzędu i nowoczesnych rozwiązaniach, dzięki którym mieszkańcy mogą załatwiać wiele spraw szybciej i wygodniej.

Uczniowie, którym towarzyszyła nauczycielka Mirela Swoboda, chętnie włączali się w rozmowę, zadając pytania. - Klasa była bardzo aktywna i dobrze przygotowana. Pytania dotyczyły zarówno funkcjonowania samorządu, jak i praktycznych aspektów pracy urzędu. Widać było duże zainteresowanie tematyką spraw lokalnych - podkreśla Szymon Sekta, sekretarz powiatu.

Na zakończenie z młodzieżą spotkał się również wicestarosta Damian Cieszewski.

Wizyta odbyła się w ramach cyklu „Piątki ze starostą”, który od kilkunastu lat umożliwia dzieciom i młodzieży z terenu powiatu pszczyńskiego poznanie pracy urzędu.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać się do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Pszczynie, tel. 32 449 23 99.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Oświata

    Ogłoszenie o konsultacjach

    Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

  • Oświata

    Pszczyńskie Forum Nauki z Wiktorem Niedzickim

    11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się kolejna odsłona Pszczyńskiego Forum Nauki - cyklu spotkań łączących popularyzację wiedzy, wykłady eksperckie, dyskusje oraz aktywności edukacyjne dla młodzieży.