Mali dziennikarze na tropie samorządu
Mikrofony, mnóstwo pytań i wielka ciekawość świata - tak wyglądała wizyta 6- i 7-latków z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. W ostatnich dniach roku szkolnego dzieci miały okazję poznać od środka pracę samorządu i na chwilę wcielić się w rolę dziennikarzy.

Najmłodsi mieszkańcy rozpoczęli wizytę od spotkania z sekretarzem powiatu Szymonem Sektą. Wyposażeni w mikrofony zadawali pytania niczym prawdziwi dziennikarze. Chcieli dowiedzieć się, czym zajmuje się Starostwo, jakie zadania realizuje Powiat oraz jak wygląda codzienna praca urzędu. Nie zabrakło też bardziej osobistych pytań - o hobby, dziecięce marzenia i to, co sekretarz najbardziej lubi w swojej pracy.
Po wywiadzie dzieci w sali sesyjnej obejrzały film prezentujący najciekawsze atrakcje powiatu pszczyńskiego. Następnie zwiedziły budynek Starostwa. Odwiedziły gabinet starosty, spotkały się z wicestarostą Damianem Cieszewskim, zajrzały do Terenowego Punktu Paszportowego oraz poznały pracę poszczególnych wydziałów.
Wizyta odbyła się w ramach cyklu edukacyjnego „Piątek ze starostą”, który od kilkunastu lat przybliża dzieciom i młodzieży z powiatu pszczyńskiego funkcjonowanie samorządu oraz pracę Starostwa Powiatowego w Pszczynie. - Końcówka roku szkolnego to idealny moment na takie wizyty. Zapraszamy przedszkola i szkoły do udziału w żywych lekcjach o samorządzie w murach Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Podczas spotkań możemy pokazać dzieciom i młodzieży, jak działa samorząd oraz jakie zadania realizuje Powiat - mówi Szymon Sekta, sekretarz powiatu.
Szkoły i przedszkola zainteresowane udziałem w projekcie mogą kontaktować się z sekretariatem Starostwa Powiatowego w Pszczynie pod numerem telefonu 32 449 23 99.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego