Nowy samochód dla wychowanków domu dziecka w Pszczynie
Siedmioosobowy samochód to prezent na Dzień Dziecka dla wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie, który będzie służył placówce przez wiele lat. Pojazd został zakupiony z budżetu Powiatu Pszczyńskiego.

Starosta Grzegorz Wanot i wicestarosta Damian Cieszewski kluczyki do nowego auta przekazali na ręce Iwony Spory, dyrektorki CWDiR w Pszczynie i podopiecznych - Szymona, Łukasza i Gabrysia.
Nowy samochód znacząco usprawni codzienne funkcjonowanie domu dziecka. W placówce przebywa obecnie 30 wychowanków w wieku od 10 do 20 lat, którzy regularnie korzystają z pomocy specjalistów i uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach poza ośrodkiem.
- Dzieci trafiają do nas z różnymi doświadczeniami i potrzebami. Organizujemy wyjazdy na terapie, zajęcia, turnieje czy konkursy. Takich wyjazdów jest coraz więcej, dlatego nowy samochód jest ogromnym wsparciem - podkreśla Iwona Spora, dyrektorka CWDiR w Pszczynie.
- Chcemy, aby wychowankowie mieli zapewniony bezpieczny dostęp do wszystkich form wsparcia, których potrzebują. Ten samochód pomoże w realizacji codziennych obowiązków placówki i ułatwi organizację licznych wyjazdów. To praktyczny prezent z okazji Dnia Dziecka, który będzie służył wszystkim wychowankom - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.
Nowy samochód o wartości ok. 90 tys. zł będzie wykorzystywany przede wszystkim do przewozu dzieci i młodzieży na wizyty lekarskie, konsultacje specjalistyczne, zajęcia terapeutyczne oraz wydarzenia edukacyjne i sportowe. Jak podkreśla dyrektor placówki, będzie pełnił podobną rolę jak samochód w każdej rodzinie - pomoże bezpiecznie dowieźć dzieci tam, gdzie potrzeba.
Z okazji Dnia Dziecka, starosta i wicestarosta przekazali również wychowankom kosz pełen słodyczy.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego