Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Nowy samochód dla wychowanków domu dziecka w Pszczynie

Siedmioosobowy samochód to prezent na Dzień Dziecka dla wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Pszczynie, który będzie służył placówce przez wiele lat. Pojazd został zakupiony z budżetu Powiatu Pszczyńskiego.

Samorządowcy z dyrektorką placówki i podopiecznymi przy nowym samochodzie.

Starosta Grzegorz Wanot i wicestarosta Damian Cieszewski kluczyki do nowego auta przekazali na ręce Iwony Spory, dyrektorki CWDiR w Pszczynie i podopiecznych - Szymona, Łukasza i Gabrysia.

Nowy samochód znacząco usprawni codzienne funkcjonowanie domu dziecka. W placówce przebywa obecnie 30 wychowanków w wieku od 10 do 20 lat, którzy regularnie korzystają z pomocy specjalistów i uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach poza ośrodkiem.

- Dzieci trafiają do nas z różnymi doświadczeniami i potrzebami. Organizujemy wyjazdy na terapie, zajęcia, turnieje czy konkursy. Takich wyjazdów jest coraz więcej, dlatego nowy samochód jest ogromnym wsparciem - podkreśla Iwona Spora, dyrektorka CWDiR w Pszczynie.

- Chcemy, aby wychowankowie mieli zapewniony bezpieczny dostęp do wszystkich form wsparcia, których potrzebują. Ten samochód pomoże w realizacji codziennych obowiązków placówki i ułatwi organizację licznych wyjazdów. To praktyczny prezent z okazji Dnia Dziecka, który będzie służył wszystkim wychowankom - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Nowy samochód o wartości ok. 90 tys. zł będzie wykorzystywany przede wszystkim do przewozu dzieci i młodzieży na wizyty lekarskie, konsultacje specjalistyczne, zajęcia terapeutyczne oraz wydarzenia edukacyjne i sportowe. Jak podkreśla dyrektor placówki, będzie pełnił podobną rolę jak samochód w każdej rodzinie - pomoże bezpiecznie dowieźć dzieci tam, gdzie potrzeba.

Z okazji Dnia Dziecka, starosta i wicestarosta przekazali również wychowankom kosz pełen słodyczy.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Żubrowisko Festival

    Już tylko dni do Żubrowisko Festival. Zapraszamy w sobotę do Łąki

    Już w sobotę, 20 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny ponownie stanie się rockowym sercem regionu. Przed nami 23. edycja Żubrowisko Festival. Na uczestników czekają koncerty czołowych artystów polskiej sceny rockowej, festiwalowe strefy tematyczne, oferta gastronomiczna, pole namiotowe oraz wyjątkowa atmosfera.

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.