Na turkusowo z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
13. edycja Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego zgromadziła prawie 200 uczestników, nie tylko z powiatu i okolicy, ale również gości z partnerskiego dla Powiatu Pszczyńskiego - Powiatu Anhalt-Bitterfeld w Niemczech. Wspólnie pokonali ponad 10 km trasę na 10 lat partnerstwa powiatów przez koronę zapory oraz okolice Poręby, Brzeźc i Wisły Wielkiej.

- Tegoroczny marsz miał szczególny charakter. Ponad 10-kilometrowa trasa była symbolicznym nawiązaniem do 10-lecia współpracy pomiędzy powiatami. To pokazuje, że nasze partnerstwo to nie tylko oficjalne relacje, ale przyjaźń budowana poprzez aktywność i integrację - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.
Wydarzenie organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, we współpracy z Kołem Turystycznym „Dreptej” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie i Powiatem Pszczyńskim, od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i ma wyraźnie rodzinny charakter - na starcie stają zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy.
W tym roku za kije chwycili również seniorzy z Forum Seniorów Powiatu Pszczyńskiego, a wszystkich uczestników 13. edycji marszu wyróżniały turkusowe koszulki.

Wydarzenie otworzył starosta Grzegorz Wanot. W otwarciu uczestniczyli również m.in. Andy Grabner - starosta Powiatu Anhalt-Bitterfeld, Paweł Sadza - przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Veit Wolpert - przewodniczący Rady Powiatu Anhalt-Bitterfeld, Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński, Grzegorz Nogły - członek Zarządu Powiatu, Marek Dutkowski - skarbnik Powiatu, Maciej Stieber - dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie, przedstawiciele Powiatu Pszczyńskiego i niemieckiej delegacji.
Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka, którą poprowadziły Magdalena Kocima i Alicja Chrapkiewicz. Z uczestnikami 13. edycji wydarzenia, ramię w ramię maszerował wicestarosta Damian Cieszewski, członek Zarządu Grzegorz Nogły i dyrektor SP nr 1 w Pszczynie Witold Wiktorczyk, jeden z inicjatorów powiatowego wydarzenia.
- Nordic walking to prosta, ale bardzo skuteczna forma aktywności, która sprawdza się w każdym wieku i pozwala połączyć ruch z relaksem - podkreśla Damian Cieszewski.
Na mecie uczestnikom pamiątkowe medale wręczali starosta Grzegorz Wanot, wicestarosta Damian Cieszewski oraz dyrektor POSiR-u Maciej Stieber. Każdy, kto wziął udział w marszu otrzymał również dyplom i regeneracyjny posiłek.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego