Strażackie święto w powiecie pszczyńskim. Uroczysta zbiórka w Komendzie PSP w Pszczynie
15 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Dnia Strażaka. Była to okazja do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich codzienną służbę, zaangażowanie oraz gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom w każdej sytuacji.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, funkcjonariusze i pracownicy pszczyńskiej komendy, samorządowcy oraz reprezentanci parlamentarzystów, a także służb, inspekcji i instytucji działających na terenie powiatu. Na wstępie st. bryg. Grzegorz Kołoczek, komendant powiatowy podziękował pracownikom za całoroczną służbę i codzienny trud wkładany w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pszczyńskiego.
Podczas zbiórki wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia i odznaczenia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa śląskiego oraz Prezydium Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.
Starosta pszczyński Grzegorz Wanot, w imieniu wszystkich samorządowców powiatu, podziękował kierownictwu, funkcjonariuszom, funkcjonariuszkom oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej PSP w Pszczynie za ich codzienną służbę i zaangażowanie. Podkreślił, że strażacy są filarem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pszczyńskiego. - Liczba interwencji pokazuje, jak ważną i odpowiedzialną pełnicie służbę. W ubiegłym roku jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały 1045 razy, pomagając mieszkańcom w sytuacjach zagrożenia. Dziękuję za profesjonalizm, odwagę i gotowość do niesienia pomocy o każdej porze dnia i nocy. Życzę wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym zdrowia, bezpiecznej służby oraz zawsze szczęśliwych powrotów z akcji. Niech św. Florian czuwa nad Wami każdego dnia - mówił starosta.
Słowa uznania i życzenia skierowali do strażaków również st. bryg. Arkadiusz Krzemiński, zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a także druh Szymon Sekta, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pszczynie i druhna Iwona Kwiatkowska, wiceprezes Zarządu.
Podczas obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Pszczynie działało stoisko Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej - projektu zainagurowanego początkiem maja, który ma rozwijać praktyczne umiejętności mieszkańców w zakresie reagowania na zagrożenia.
Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego