Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Joannitas w Pszczynie

12 maja, w Dniu Pielęgniarek i Położonych, z pracownikami Szpitala Joannitas w Pszczynie spotkali się starosta Grzegorz Wanot, wicestarosta Damian Cieszewski i zastępca burmistrza Piotr Sidzina.

Samorzadowcy i dyrekcja szpitala we wspólnym zdjęciem z pielęgniarkami i położnymi.

W imieniu pacjentów i wszystkich mieszkańców podziękowali Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym pracującym w Szpitalu Joannitas w Pszczynie. Życzenia pracownikom złożyła również dyrekcja pszczyńskiego szpitala, a starosta Grzegorz Wanot z wicestarostą wręczył personelowi kwiaty.

- Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym pracującym w pszczyńskim szpitalu oraz ośrodkach zdrowia w naszym powiecie dziękuję za codzienny profesjonalizm, spokój i empatię, którymi otaczacie pacjentów oraz ich bliskich. Życzę nieustającej siły, zdrowia i poczucia satysfakcji z pełnienia tej niezwykle ważnej i odpowiedzialnej misji. Państwa praca ma ogromne znaczenie i wartość, której często nie sposób wyrazić słowami - mówi Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Otwarcie sezonu letniego w Zakątku Terapeutycznym

    22 maja w Zakątku Terapeutycznym Ogrodu Szpitala Joannitas w Pszczynie rozpoczęto sezon letni. To szczególne miejsce dla pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego, które w okresie wiosenno-letnim staje się przestrzenią odpoczynku i terapii na świeżym powietrzu, wspierającą rehabilitację i proces leczenia w otoczeniu zieleni.

  • Zdrowie

    Jeszcze zdążysz w maju zbadać piersi

    Tylko jedna na trzy! Tyle Polek korzysta z przysługującej im profilaktycznej mammografii - badania, które jest w stanie wykryć już najmniejsze zmiany w piersiach. Czas to zmienić. Jeśli masz od 45 do 74 lat, zapisz się na badanie i zrób je za darmo, bez skierowania. 19 maja mammobus stanie w Suszcu.

  • Zdrowie

    Ogarnij piersi! Zbadaj się w Pawłowicach lub Pszczynie

    Tylko jedna na trzy! Tyle Polek korzysta z przysługującej im profilaktycznej mammografii - badania, które jest w stanie wykryć już najmniejsze zmiany w piersiach. Czas to zmienić. Jeśli masz od 45 do 74 lat, zapisz się na badanie i zrób je za darmo, bez skierowania. Mammobusy staną w Pawłowicach i Pszczynie.