Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

W Kobielicach zostanie wybudowany kolektor deszczowy

23 października w Starostwie Powiatowym w Pszczynie podpisano umowę na realizację pierwszego etapu przebudowy ul. Jana Pawła II w Kobielicach.

Pięciu mężczyzn, kilku podpisuje umowę. Siedzą przy stole w sali sesyjnej, za ich plecami flagi.

W ramach zadania zaplanowano: prace rozbiórkowe, wykonanie kolektora deszczowego na długości ponad 250 m, odtworzenie nawierzchni zjazdów, wykonanie warstwy podbudowy i pozostałych robót towarzyszących. Roboty prowadzone będą na odcinku od ul. Pańskiej do posesji nr 59.

Zadanie o wartości ponad 280 tys. zł - jeszcze w tym roku - wykona firma Rol-Bud z Kobielic. Zostanie sfinansowane z budżetu Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Suszec. - To pierwszy etap większego przedsięwzięcia - przebudowy drogi powiatowej na odcinku od ulicy Wiejskiej do granicy miejscowości Kobielice, które sukcesywnie będziemy realizować w kolejnych latach - podkreśla Grzegorz Wanot, starosta pszczyński.

W podpisaniu umowy w Starostwie Powiatowym w Pszczynie uczestniczyli: Grzegorz Wanot - starosta pszczyński, Grzegorz Nogły - członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Górka - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie i Kazimierz Pastor - prezes Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego „Rol-Bud” z Kobielic.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.

  • Przedsiębiorczość

    Kiermasz Pracy Wakacyjnej już 18 czerwca na pszczyńskim rynku

    Wakacje mogą być początkiem zawodowej przygody. Dlatego już po raz szósty Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie zaprasza młodzież na Kiermasz Pracy Wakacyjnej - wydarzenie pełne ofert pracy, praktycznych porad i inspiracji na przyszłość.