Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Dwie dekady codziennej troski. 20-lecie ŚDS w Pszczynie

Od dwóch dekad Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie wspiera osoby z niepełnosprawnościami, tworząc dla nich bezpieczną przestrzeń rozwoju i terapii. Jubileusz 20-lecia był okazją do podsumowań, podziękowań i wspólnego świętowania ludzi, którzy każdego dnia budują to wyjątkowe miejsce.

Uczestnicy ŚDS stoją obok siebie, przed występem.

20-lecie ŚDS w Pszczynie świętowano w Brzeźcach. Oficjalna część uroczystości, którą poprzedziła msza w kościele pw. św. Jadwigi w Pszczynie, zgromadziła podopiecznych i ich rodziny, pracowników oraz licznych gości i przyjaciół ośrodka.

Jubileusz stał się okazją do podsumowania dwóch dekad pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz do podziękowań dla wszystkich, którzy przez te lata tworzyli to niezwykłe miejsce, w którym podopieczni odnajdują sens codzienności, rozwijają swoje talenty i zyskują prawdziwe wsparcie.

Pracownikom ŚDS w Pszczynie dziękowali: ks. Marek Konsek, dyrektora Caritas Archidiecezji Katowickiej, Anna Kołodziejczyk, wicedyrektor, Jarosław Folek, dyrektor Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie oraz samorządowcy.

W obchodach jubileuszu uczestniczył Damian Cieszewski, wicestarosta, który podkreślał, jak ważne i potrzebne są miejsca, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami w codziennym życiu, rozwoju i budowaniu relacji. - Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie to nie tylko ośrodek wsparcia, ale prawdziwy dom, w którym każdy jest ważny, dostrzegany i wspierany - mówił.

Wspólnie odśpiewano "Sto lat", był też tort przygotowany przez przyjaciół ze ŚDS w Grzawie. Uroczystość wypełniły występy artystyczne uczestników ŚDS w Pszczynie. Szczególnym momentem był występ zespołu "Folkowianie".

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pszczynie od 20 lat tworzy bezpieczną, ciepłą przestrzeń dziennego pobytu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz zaburzeniami psychicznymi. Jako część Ośrodka Matka Boża Różańcowa, placówka wspiera swoich podopiecznych w codziennym funkcjonowaniu, rozwijaniu talentów i budowaniu relacji społecznych.

Terapia zajęciowa realizowana jest w sześciu pracowniach: ogólnorozwojowej, rękodzieła, gospodarstwa domowego, manualnej, arteterapii i techniczno-ogrodniczej. Uczestnicy mają również dostęp do wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego.

ŚDS w Pszczynie aktywnie współpracuje z innymi ośrodkami m.in. ŚDS w Grzawie, wspólnie tworząc zespół muzyczny „Folkowianie”. Organizuje m.in. wyjazdy, zawody sportowe, zajęcia ruchowe i inne atrakcje, które wzbogacają codzienność i wspierają rozwój osobisty uczestników.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Żubrowisko Festival

    Już tylko dni do Żubrowisko Festival. Zapraszamy w sobotę do Łąki

    Już w sobotę, 20 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące koło Pszczyny ponownie stanie się rockowym sercem regionu. Przed nami 23. edycja Żubrowisko Festival. Na uczestników czekają koncerty czołowych artystów polskiej sceny rockowej, festiwalowe strefy tematyczne, oferta gastronomiczna, pole namiotowe oraz wyjątkowa atmosfera.

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Trzeci film w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”

    Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie publikuje serię filmów edukacyjno-profilaktycznych realizowanych w ramach kampanii „Bądź bezpieczny na hulajnodze elektrycznej”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych oraz przypomnienie najważniejszych zasad.