Przesiadka z TTT

21 czerwca o godz. 18.00 przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpi pszczyńska grupa TTT składająca się z trzech przyjaciół, których łączy wspólna pasja i miłość do hip-hopu.

Kolorowa grafika z zapowiedzią koncertu TTT.

Łukasz i Bartosz Płonka oraz Kamil Kempny, bo to o nich mowa, w ubiegłym roku wydali album Basement Session, który dostępny jest na Spotify. Znajduje się na nim 15 utworów, w których przy pomocy hip-hopu opowiadają o życiu trzech chłopaków z Pszczyny - o ich codzienności, rozterkach miłosnych i problemach, z jakimi mają do czynienia. Obecnie ma ponad 60 tys. odtworzeń.

Słuchając muzyki TTT można usłyszeć klastyczne hip-hopowe brzmienia w połączeniu z funk’iem, housem i trapem. Młodzi muzycy znani w swoim kręgu są z numerów „43-200”, „Szpetna pogoda” czy „BĆFS”, które znalazły się w ich pierwszym albumie. Obecnie są w trakcie promocji kolejnego - Basement Online. Wchodząc na scenie czują się jak ryby w wodzie.

To drugie z dziesięciu wydarzeń Powiatu Pszczyńskiego w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę”, którego najważniejszym celem jest promocja lokalnych muzyków i artystów, mieszkańców ziemi pszczyńskiej.

Wakacyjną odsłonę projektu otworzy w piątek 14 czerwca o godz. 18.00 przy centrum przesiadkowym na ul. Sokoła w Pszczynie - Stowarzyszanie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie. W kolejnych tygodniach usłyszymy i zobaczymy: Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia, Rushed, Amber Attic, duet Wojciech Lala i Maciej Mikołajec, Grupę musicalową „eM”, Silesian Hammond Group oraz KRIMZON.

Grafika z informacjami o koncertach

Rozkład jazdy na letni sezon przesiadkowy 2024

Start 18:00 - przejazd bezpłatny

CZERWIEC

14.06. - „Letnie brzmienie”- Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie
21.06. - TTT

28.06. - „Tramwaj zwany pożądaniem”- Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia

LIPIEC

5.07. - Rushed
19.07. - Amber Attic

SIERPIEŃ

2.08. - „Gwiazdy Estrady” w wykonaniu Bartosza Lali - piano i Macieja Mikołajca - saksofon
9.08. - Grupa musicalowa „eM”
16.08. - „Sposób na nudę” - Stowarzyszenie „take tam” im Artystów Międzywojnia
23.08. - Silesian Hammond Group
30.08. - KRIMZON

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.