Święto Teatru z POPP - relacja

W czwartkowe popołudnie 17 maja w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w Święcie Teatru, które przygotowała dziecięco-młodzieżowa grupa Kórtyna.

święto teatru POPP

Program składał się z dwóch części. W pierwszej zobaczyliśmy etiudę "Jerzy" na podstawie wiersza J. Brzechwy "Grzebień i szczotka" w której wystąpili: Iga Masny, Maksymilian Wybrańczyk, Hanna Kielan i Maciej Pudełko.

Potem przyszedł czas na piosenki, które zaśpiewali Iga Masny "Drzwi do kariery", Maksymilian Wybrańczyk
"W czasie deszczu dzieci sie nudzą", Hanna Kielan "Niegrzeczny Staś", proza Maciej Pudełko "Huck Finn", Natalia Uchyła "Wojna z rzeczami" i Hanna Kielan "Prudencja".

W programie młodzieżowym pt." Babę zesłał Bóg" wykonano piosenki : Monika Szpyrka "Szuja", Magdalena Dudek "Sex appeal", "I love you Cię", " Z kim tak Ci będzie żle jak ze mną", Katarzyna Blacha "Mówiłam żartem", Karolina Bagińska "Czekolada", "Dieta", Katarzyna Caban "Babę zesłął Bóg", Szymon Kaul i Anna Zaremba" Co ja zrobię że mi się podobasz", Marek Blacha "Wesołe jest życie staruszka". Ponadto wykonano piosenki wspólnie: "Wesołe jest życie staruszka", Być kobietą", Uśmiechnij się". Cały zespół (dzieci i młodzież) wykonał piosenkę : "Piosenka jest dobra na wszystko. W rolę konferansjerów wcieliły się Katarzyna Caban i Martyna Nowak.

Aktorzy występowali przy akompaniamencie:
- program dziecięcy > Mikołaj Kućmierz
- program młodzieżowy > Dudek Band w składzie: fortepian - Dawid Bielenin, bas Olga Klimek, gitara elektryczna - Miłosz Dudek i perkusja - Łukasz Płonka.
Ponadto wystąpili jeszcze przy fortepianie Małgorzata Żmij oraz klarnet i saksofon Maciej Woźnica.

Dziękujemy Panu Michałowi Czernkowi dyrektorowi PCKulu za udostępnienie sali widowiskowej na próby i przedstawienie. Podziękowania kierujemy również do panów akustyków za profesjonalną obsługę imprezy.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na stronie POPP: http://www.popp.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/a1301,swieto-teatru-z-popp-relacja otwiera się w nowym oknie

(źródło: POPP)

Ostrzeżenie o przymrozkach i oblodzeniu

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał dwa ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu pszczyńskiego: o przymrozkach i oblodzeniu. Stopień zagrożeń: 1.

• Bezpieczeństwo

Przeszli eliminacje gminne, reprezentowali szkoły w etapie powiatowym

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim, który odbędzie się 9 maja w Ustroniu.